X
Menu

XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

We wtorek, 4 października, przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. wieczornej w salce odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika

W środę, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Na zakończenie liturgii uczcimy relikwie Apostołki Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i okazja do spowiedzi świętej. Modlitwy prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym o godz.  17:30. Po Mszy świętej wieczornej w kościele będzie adoracja w ciszy do godz. 20:00, a w salce odbędzie się pierwsze formacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W tym dniu od godz. 8:30 odbędą się odwiedziny chorych z rejonu ks. Proboszcza i ks. Wikariusza. Prosimy o zgłoszenia.

Od wtorku, 4 października, przyjmujemy intencje mszalne tzw. „za żywych”, a od piątku 14 października również za zmarłych. Prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów Mszy Świętych. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej we wtorki i piątki od godziny 16.00 do 17.00 lub w zakrystii po Mszach Świętych.

Spotkanie rodziców dzieci z klasy III, które w maju przyszłego roku przystąpią do I-Komunii św. odbędzie się w czwartek, 6 października, o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej). Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy V, które obchodzą rocznicę przyjęcia I-Komunii św. odbędzie się w środę, 12 października, po Mszy św. wieczornej (godz. 18:30). Uroczysta Msza św. w pierwszą rocznicę przyjęcia – Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 22 października, o godz. 10:00. Na spotkaniach prosimy o obecność, w miarę możliwości, oboje rodziców.

Zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej w dniu 15 października br. Koszt przejazdu autokarem 50 zł. (dzieci i młodzież – 30 zł) Zapisy wraz z bezzwrotną wpłatą w zakrystii lub kancelarii. Przygotowująca do pielgrzymki prelekcja poświęcona szkaplerzowi N. M. P., jego historii i znaczeniu, odbędzie się w piątek, 14 października o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej). Zapraszamy uczestników pielgrzymki jak i wszystkich zainteresowanych.

W sobotę, 12 listopada, odbędzie się parafialna pielgrzymka do Wilamowic z racji Roku Świętego abp Józefa Bilczewskiego. Zaplanujmy nasz udział indywidualnie jak i całymi rodzinami tak byśmy dużą grupą parafian mogli wypraszać orędownictwa Świętego z Wilamowic. W przedsionku kościoła ze stolika są do zabrania foldery poświęcone św. Józefowi Bilczewskiemu.

Z racji zbliżającego się tygodnia Misyjnego w przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się świadectwem pracy na misjach. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary na działalność oratorium w Bangladeszu.

Share

Intencje na dziś

29 listopada 2022

29.11.2022 wtorek, Dzień powszedni adwentu

Intencje Mszalne

7:00  W intencji ks. Grzegorza, ks. Włodzimierza i ks. Łukasza o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

18:00 + Małgorzata Borak

iCal