X
Menu

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022

Dziś, w poniedziałek i we wtorek (8 listopada) o godz. 17:30 modlitwą różańcową wypraszamy Boże miłosierdzie dla zmarłych wymienionych w wypominkach listopadowych.

W środę, 9 listopada, obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką i Głową wszystkich kościołów świata.

W czwartek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W piątek, 11 listopada, przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy Święto Niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie o opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną. Na zakończenie Mszy Świętych o godz. 7:00 i 18:00 odmówimy modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Ksiądz Biskup Biesko-Żywiecki udzielił na piątek 11 listopada 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy, zobowiązani są do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców)..

W sobotę, 12 listopada, odbędzie się parafialne pielgrzymowanie do Wilamowic – Sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego arcybiskupa, w roku jemu poświęconym. Program jest następujący: godz. 12:00 Msza św. celebrowana przez księży naszej parafii, kazanie wygłosi ks. Grzegorz Then, po liturgii poczęstunek, a następnie modlitwa różańcowa. Dojazd własnymi samochodami lub wynajętym autokarem. Koszt przejazdu autokarem 25 zł., zapisy w zakrystii. Wyjazd autokaru z parkingu przy kościele o godz. 11:00. Zachęcamy do udziału.

Ogłaszamy zbiórkę włóczki i wełny, które będą przeznaczone na wykonanie szalików i czapek dla potrzebujących i bezdomnych. Przyniesione włóczki można pozostawić w pudełku umieszczonym w przedsionku kościoła.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ireneusza Ochmańskiego, śp. Marii Szprycha i śp. Janiny Hallala. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

29 listopada 2022

29.11.2022 wtorek, Dzień powszedni adwentu

Intencje Mszalne

7:00  W intencji ks. Grzegorza, ks. Włodzimierza i ks. Łukasza o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

18:00 + Małgorzata Borak

iCal