GRUPY DUSZPASTERSKIE, APOSTOLSKIE I MODLITEWNE PARAFII
PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA
PARAFIALNA RADA DO SPRAW EKONOMICZNYCH
Przewodniczący: ks. Proboszcz
AKCJA KATOLICKA
Opiekun: ks. Proboszcz
Prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w I czwartki miesiąca i udział we Mszy Świętej. Po zakończonej liturgii spotkanie w salce katechetycznej.
SŁUŻBA LITURGICZNA – MINISTRANCI, LEKTORZY
Opiekun: ks. Włodzimierz Szczyrbak
Spotkania w piątki o godz. 18.30.
DZIECI MARYI
Opiekun: p. mgr Elżbieta Golonka, ks. Włodzimierz Szczyrbak
Od maja do października Dzieci uczestniczą w nabożeństwie fatimskim niosąc figurę Matki Bożej. Spotkania raz w tygodniu.
RÓŻE RÓŻAŃCOWE
Opiekun: ks. Proboszcz
W parafii działa 8 róż różańcowych skupiających osoby dorosłe. Członkowie prowadzą nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 w intencjach wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy, w intencjach kościoła, parafii i własnych.
DZIECIĘCE RÓŻE RÓŻAŃCOWE
Opiekun: p. mgr Elżbieta Golonka
APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
Opiekun: ks. Proboszcz.
Członkowie prowadzą adorację Najświętszego Sakramentu Ołtarza w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 17:00.
APOSTOLAT MARYJNY
Opiekun: ks. Włodzierz Szczyrbak
Spotkania w pierwszy wtorek miesiąca, po wieczornej mszy świętej, w salce katechetycznej.
CZCICIELE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Opiekun: ks. Proboszcz
Czciciele prowadzą Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 17:30. O godz 18.00 Msza św. w ich intencji. W tygodniu rano i wieczorem przed Mszą św. odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
RYCERSTWO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA
Animator: p. Marianna Skalska, parafianka tel.:660 351 489.
Spotkania modlitewne odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca, w kościele o godz 17.30. O godz 18.00 Msza święta w intencji Członków Rycerstwa
NIEFORMALNA GRUPA CHARYTATYWNA
Opiekun: ks. Proboszcz
FRATERNIA ŚW. BENEDYKTA
Opiekun: ks. Proboszcz
Więcej informacji poniżej
FRATERNIA ŚW. BENEDYKTA
Powstańmy więc wreszcie, skoro Pismo Święte zachęca nas słowami: „Teraz nadeszła dla nas godzina powstania ze snu” (Rz 13,11). Otwórzmy nasze oczy na przebóstwiające światło, a nasze uszy na głos Boży, który nas codziennie napomina wołając: „ Obyście usłyszeli dzisiaj głos Jego: nie zatwardzajcie serc waszych” (Ps 96,8). I znowu: „Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów” (Ap 2,7). A co mówi? „Pójdźcie, synowie, słuchajcie mnie, nauczę was bojaźni Pańskiej. Biegnijcie, dopóki macie światłość życia, aby ciemności śmierci was nie ogarnęły” (Ps 34[33], 12; J 12,35). Prolog Reguły św. Benedykta
Co to jest Fraternia św. Benedykta?
To grupa mężczyzn, którzy pragną kształtować siebie inspirując się Regułą Świętego Benedykta i podejmują w oparciu o nią pewne zobowiązania. Celem objęcia takiego sposobu życia jest to abyśmy „zasłużyli na udział w Jego Królestwie” (Prolog RB). Wspólne zobowiązania, wysiłek oraz cel tworzą z nich bractwo inaczej fraternię.
Jakie są zobowiązania i obowiązki?
Nic nie może być ważniejsze od Służby Bożej (RB 43,3)
- Brat zobowiązuje się do codziennego odmawiania Komplety.
- Będzie troszczył się o wszystko to co dotyczy liturgii także o godne i piękne miejsce dla jej celebracji (kościół); dlatego też podejmie się służby ministranta
- Będzie uczestniczył w Mszy Świętej we wspomnienie św. Benedykta, opata (11 lipca – novus ordo lub 21 marca – vetus ordo)
Kochać post (RB 4,13)
- Brat postanawia zachować post w każdy piątek co do ilości (trzy posiłki dziennie, zaleca się tylko jeden posiłek do syta) oraz jakości (posiłki bez mięsa). Post nie obowiązuje w te piątki, w które przypadają uroczystości.
- Podobny post będzie zachowany w Wigilie: Bożego Narodzenia (24 grudnia), Objawienia Pańskiego (5 stycznia), Zmartwychwstania Pańskiego (Wielka Sobota, do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej), Zesłania Ducha Świętego, Wniebowzięcia NMP (14 sierpnia), Uroczystości Wszystkich Świętych (31 października).
W tych dniach (Wielkiego) Postu każdy otrzyma z biblioteki jedną książkę, którą powinien przeczytać od pierwszej do ostatniej strony w całości (RB 48,15)
- Brat przeczyta (wysłucha) w okresie Wielkiego Postu wybraną książkę duchową.
Bracia zobowiązują się do uczestnictwa spotkaniach formacyjnych i organizacyjnych Fraterni (od 2 do 4 w ciągu roku).
Każdy brat inspirowany Regułą Świętego Benedykta, po konsultacji, może podjąć się kolejnych zobowiązań.
Kapłan lub inny brat będzie pełnił rolę moderatora Fraterni.
Ten kto chce podjąć się takiego stylu życia po dogłębnym zastanowieniu przyjmie powyższe zobowiązania i na znak tego otrzyma Medalik św. Benedykta, który odtąd będzie nosił.