X
Menu

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 roku

 W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Adwent, który jest czasem szczególnego czuwania i modlitwy, oczekiwania na przyjścia Pana.

Gorąco zachęcam do udziału w Roratach czyli Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny. Kazania podczas tegorocznych Rorat przybliżą ich uczestnikom Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych uczestnicy Rorat poznają dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. Dzieci otrzymywać będą okolicznościowe obrazki, a według losu dane dziecko figurę Matki Bożej dla modlitwy w gronie rodzinnym do kolejnej Mszy roratniej oraz słodycze. W tym tygodniu Msze Roratnie będą odprawiane o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem wtorku z racji przypadającej w tym dniu uroczystości św. Barbary. Zachęcamy do przychodzenia na Roraty z lampionami.

W dniu dzisiejszym, w naszej parafii, o godz. 11:30 celebrowana będzie uroczysta, odpustowa Msza Święta z racji uroczystości św. Barbary, która liturgicznie przypada we wtorek, 4 grudnia. Słowo Boże głosi i celebruje sumę odpustową ksiądz kanonik Adam Bieniek, kanclerz kurii naszej diecezji. Tradycyjnie w dzień święta parafii, wspieramy ją zbiórką do puszek. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Równocześnie dziękuję parafianom, którzy pomogli uporządkować kościół i jego otoczenie na czas odpustu.

We wtorek, 4 grudnia, w naszej parafii, uroczystość św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki naszego kościoła i parafii. W tym dniu zachęcamy do udziału we Mszy Świętej. Wieczorna Msza Święta o godz. 18:00 – podobnie jak w zeszłym roku – odprawiona będzie przy ołtarzu św. Barbary.

W ten dzień w naszym kościele odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza, w ramach diecezjalnej adoracji wieczystej. Adoracja rozpocznie się o godz. 7:45 i trwać będzie do godz. 17:45. Gorąco zachęcam by w dzień św. Barbary znaleźć choćby odrobiną czasu by przyjść na modlitwę do kościoła. Proszę grupy parafialne by podjęły adorację zgodnie z harmonogramem, który jest udostępniony w gablotach. Tworzona jest również lista osób, które w ciągu dnia podejmą się w kościele czuwania, tak by nie było chwili, w której kościół jest bez wiernych i nikt nie trwa przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę o podjęcie się adoracji i wpis na listę w kiosku parafialnym.

W czwartek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Z racji pierwszego czwartku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 prowadzona przez Akcję Katolicką. Po wieczornej liturgii spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

W piątek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz pierwszy piątek miesiąca. Adoracja i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00. Po wieczornej liturgii adoracja do godz. 20:00. Odwiedziny chory w domach z rejonu ks. Proboszcza od godz. 8.15

W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w tym dniu we Mszy Świętej, które będą celebrowane o godz.: 7:00 oraz dodatkowo o godz. 9:00 w tradycyjnym rycie rzymskim i o godz. 11:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie odprawiana z formularza niedzieli. „Apostolat Maryjny” oraz „Dzieci Maryi” w dniu święta ich Patronki zapraszam na Mszę Świętą o godz. 11:00. „Dzieci Maryi” podczas tej Mszy złożą swoje ślubowania oraz otrzymają Medale Maryi. Pół godziny przed Mszami św. o godz. 9:00 i  o godz. 11:00 czyli o godz. 8:30 oraz 10:30 zaśpiewamy na cześć Niepokalanej „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny” (które są śpiewane w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 6:40). Po każdej Mszy Świętej będą rozdawane tzw. Cudowne Medaliki przez członków Apostolatu Maryjnego. W tym dniu o godz. 12:00 rozpoczyna się tzw. „Godzina łaski”. Dlatego dla modlitwy kościół będzie otwarty do godz. 13:00.  Więcej informacji na temat „Godziny łaski” na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.

W przyszłą niedzielę, ofiarą do puszek, wspieramy Kościół na Wschodzie.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisławy Dobija, naszej parafianki.  Polećmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie….

 

G  o  d  z  i  n  a       Ł  a  s  k  i

8 grudnia od 12.00 do 13.00

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 roku, pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

 

     „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia,   południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy   ciała.

     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne   miłujące Boga.

     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

 Jak odprawić Godzinę Łaski?

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

„W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: „Co obiecuje mi Matka Najświętsza?”. Ona zapewnia, że Godzina Łaski „zaowocuje wieloma nawróceniami”.

Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

„Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (…)”.

Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych. „Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych”.

Nie bój się prosić o łaski – nawet największe!

„Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (…)”.

Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

„Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę”.

A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję…) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości…). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

 

Share