X
Menu

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 roku

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Adwent, który jest czasem szczególnego czuwania i modlitwy, oczekiwania na przyjścia Pana.

Gorąco zachęcamy do udziału w Roratach czyli Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny. Podczas kazań na tegorocznych roratach w sposób szczególny poznawać będziemy postać św. Józefa, Oblubieńca Najświętszęj Maryi Panny. Dzieci otrzymywać będą okolicznościowe obrazki, według losowania dane dziecko figurę Matki Bożej dla modlitwy w gronie rodzinnym oraz słodycze. W tym tygodniu Msze Roratnie będą odprawiane we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00. W następnych tygodniach od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii o godz. 11:30 celebrowana jest uroczysta, odpustowa Msza Święta z racji uroczystości świętej Barbary, która liturgicznie przypada w dniu jutrzejszym. Słowo Boże głosi i celebruje sumę odpustową ksiądz kanonik Jerzy Wojciechowski, dziekan naszego dekanatu. Tradycyjnie w dzień święta parafii, wspieramy ją zbiórką do puszek. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Równocześnie dziękuję parafianom, którzy pomogli uporządkować otoczenie kościoła na wizytację kanoniczną naszej parafii.

Poniedziałek, 4 grudnia, w naszej parafii, uroczystość św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki naszego kościoła i parafii. W tym dniu zachęcamy do udziału we Mszy Świętej. Wieczorna Msza Święta o godz. 18:00 odprawiona będzie przy ołtarzu św. Barbary.

W ten dzień w naszym kościele odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza, w ramach diecezjalnej adoracji wieczystej. Adoracja rozpocznie się o godz. 7:45 i trwać będzie do godz. 17:45. Gorąco zachęcam by w dzień św. Barbary znaleźć choćby odrobiną czasu by przyjść na modlitwę do kościoła. Proszę grupy parafialne by podjęły adorację zgodnie z harmonogramem, który jest udostępniony w gablotach.

We wtorek, 5 grudnia, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się w salce spotkanie Apostolatu Maryjnego.

We środa, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

W czwartek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego i doktora Kościoła. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy pierwszo czwartkowe przed Najświętszym Sakramentem o godzinie 17.30 – prowadzi Akcja Katolicka. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie w salce Akcji Katolickiej.

W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w tym dniu we Mszach Świętych, które będą celebrowane o godz.: 7:00, 18:00 oraz o godz. 16:30 w tradycyjnym łacińskim rycie. „Apostolat Maryjny” oraz „Dzieci Maryi” w dniu święta ich Patronki zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. „Dzieci Maryi” podczas tej Mszy złożą swoje ślubowania oraz otrzymają Medale Maryi. O godzinie 17:30 zaśpiewamy na cześć Niepokalanej „Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny” (które są śpiewane w naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 6:40). Po każdej Mszy Świętej będą rozdawane tzw. Cudowne Medaliki przez członków Apostolatu Maryjnego. W tą Uroczystość przypada tzw. Godzina Łaski dla całego świata. Od godz. 12:00 do 13:00 będzie otwarty kościół. Zachęcamy do modlitwy, o którą prosiła Matka Boża.

Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w kancelarii parafialnej po Mszach Świętych. Minimalna cena świecy 6 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na parafialne cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę, ofiarą do puszek, wspieramy Kościół na Wschodzie.

W minionym tygodniu, 25 listopada br., zmarli nasi parafianie: śp. Marianna Kica, zamieszkała przy ul. Owocowej oraz śp. Mieczysław Jopek, zam. przy ul. Strumienna. Pomódlmy się w ich intencji (powstańmy) Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

21 października 2018

21.10.2018 niedziela, XXIX Niedziela zwykła

Intencje Mszalne

7:00  W intencji Marceliny Korzeniowskiej w 50 rocznicę urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30  ++ Teresa Stańco w 35 r. śm. , Jerzy Kubica w 10 r. śm. (intencja od Prawnuka i Syna z Rodziną)

10:00  + Irena Harężlak w 6 r. śm.

11.30++ Kazimiera i Antoni Dyczek

15:15  W intencji Gintera z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała(Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00  + Jan Baran w r. śm.

iCal