X
Menu

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 roku

Dziś pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z wiekową tradycją liturgiczną Kościoła tryptyk ołtarza głównego przedstawiający Chrystusa Zmartwychwstałego został na czas Wielkiego Postu zamknięty. Mamy okazję przyjrzeć się obrazom na tylnej stronie skrzydeł.

Składka dzisiejszej niedzieli, trzeciej miesiąca, przeznaczona jest na prace przy naszym kościele. Obecnie zbierane są środki finansowe na trwający generalny remont pokoi gościnnych plebanii oraz na nowe ławki do nawy kościoła. „Bóg zapłać” za składane ofiary na dzisiejszą tacę oraz na konto bankowe parafii.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do złożenia postanowienia o nie spożywaniu alkoholu i ofiarowanie tychże postanowień w różnych intencjach. Postanowienie możemy wpisać do „Księgi Trzeźwości”, znajdującej się  na ołtarzu św. Barbary.

Nabożeństwo „Gorzkich Żali” dziś o godz. 17:00. Dzisiejsze kazanie pasyjne poświęcone będzie męczennikowi św. Ignacemu Antiocheńskiemu w ramach cyklu: Chrystus i Jego męczennicy. Zachęcamy i zapraszamy do systematycznego udziału.

W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

W piątek,  o godz. 17:15, „Droga Krzyżowa” a o godz. 19:00 medytacja i adoracja Krzyża Świętego.

W sobotę, „Droga Krzyżowa” dla dzieci o godz. 9:00.

Za tydzień, w niedzielę, na godz. 9:50 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na kolejne spotkanie zatytułowane „słówko dla dzieci”, podczas  którego poznajemy postać św. Ojca Pio i wezwanie, które usłyszał: „Weź udział w mojej męce”

W gablotach parafialnych znajdują się ogłoszenia o rekolekcjach wielkopostnych przygotowanych dla nauczycieli, środowisk twórczych oraz osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Share

Intencje na dziś

19 marca 2018

19.03.2018 poniedziałek, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, Rekolekcje Wielkopostne

Intencje Mszalne

7:00      W intencji Józefy z okazji imienin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30      +Zofia Gibas

10:30    +Leon Stan

16:00    ++Józef i Maria Pielesz (Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00      + Józef Konior

19:45    +Stefania Klimunt

iCal