X
Menu

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 roku

W dzisiejszą II niedzielę adwentu obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiara do puszek przeznaczona jest na ten cel.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w roratach, czyli Mszy Świętej ku czci Matki Bożej. Przychodźmy całymi rodzinami – dzieci, młodzież, dorośli. Roraty w naszym kościele odprawiane są codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w kancelarii parafialnej po Mszach Świętych. Minimalna cena świecy 6 zł., a minimalna cena opakowania opłatków wynosi 3 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na parafialne cele charytatywne. Nie odkładajmy nabycia świec i opłatków na ostatnie dni adwentu, aby ich nie zabrakło.

We środę, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę. O godz. 17:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy na cześć Matki Bożej Fatimskiej.

W czwartek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W piątek, 15 grudnia, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Modlitwy rozpoczną się o godz. 17:30.

W minioną niedzielę na rzecz naszej parafii zebrano do puszek ofiary w wysokości 1221 zł. Dziękuję kwestującym oraz ofiarodawcom. Niech Pan Wam obficie wynagrodzi.

Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, ostatnia w tym roku, tzw. „specjalna” składka na prace przy naszym kościele.

W naszej Parafii powstaje, tzw. „żywa szopka” mikuszowicka czyli taka, w której żywe zwierzęta będą adorować Dzieciątko Jezus. Rozpoczęła się budowa. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą włączyć się w prace i pomoc. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę, 13 grudnia, po Mszy Świętej roratniej, w salce na „wikarówce”. Można również skontaktować się telefonicznie, informacja na tablicy ogłoszeń  (tel. 600 393 893)

W gablotach parafialnych podany jest harmonogram Mszy Świętych w okresie świątecznym. Prosimy o zwrócenie uwagi, iż w niedzielę, 24 grudnia tj. w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.

Ks. Grzegorz Strzelczyk – chrystolog, wykładowca UŚ, publicysta, współzałożyciel i stały współpracownik kanału boska.tv., we wtorek, 12 grudnia, wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę o Kościele i Świętych Obcowaniu. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00.

Share

Intencje na dziś

21 października 2018

21.10.2018 niedziela, XXIX Niedziela zwykła

Intencje Mszalne

7:00  W intencji Marceliny Korzeniowskiej w 50 rocznicę urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30  ++ Teresa Stańco w 35 r. śm. , Jerzy Kubica w 10 r. śm. (intencja od Prawnuka i Syna z Rodziną)

10:00  + Irena Harężlak w 6 r. śm.

11.30++ Kazimiera i Antoni Dyczek

15:15  W intencji Gintera z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała(Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00  + Jan Baran w r. śm.

iCal