X
Menu

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 roku

Dziś druga Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jako dzień modlitw i solidarności z misjonarzami. Składka przeznaczona jest na duszpasterstwa naszej diecezji takie jak np.: Akcja Katolicka, Duszpasterstwo Rodzin itp., natomiast ofiarą do puszek wspieramy dzieło misji „Ad Gentes”.

W dzisiejszą, ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 16:30 odmówimy Różaniec za zmarłych wypominanych oraz w ich intencji odprawiona będzie Msza Święta wieczorna.

Nabożeństwo „Gorzkich Żali” dziś o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału wszystkich wiernych. Kazanie pasyjne poświęcone będzie bł. Antoniemu z Neyret, który najpierw zaparł się wiary przed sułtanem stając się apostatą, a następnie odważnie przed nim wyznał wiarę w Jezusa Chrystusa oddając za to własne życie.

W środę, 28 lutego, o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej Rycerzy św. Michała Archanioła, natomiast na zakończenie wieczornej Mszy Świętej litania do świętej Barbary, patronki naszego kościoła i parafii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 1 marca, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30, adorację prowadzi Akcja Katolicka. W piątek, 2 marca, o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 17:15 „Droga Krzyżowa”. Modlitwę prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po wieczornej Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Medytacja o Krzyżu Świętym o godz. 19:00. W sobotę, 3 marca, o godz. 7:00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej modlitwy pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach. „Droga Krzyżowa” dla dzieci o godz. 9:00.

Baranki wielkanocne oraz paschaliki, które stawiamy na stole świątecznym, rozprowadzane przez ”Caritas” można nabyć po Mszach Świętych w Kancelarii parafialnej. Minimalna cena za baranki wynosi 5 zł. a za paschaliki 12 zł.  Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.

Za tydzień, w niedzielę, na godz. 9:50 zapraszamy wszystkie dzieci na „słówko” o Ojcu Pio.

Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej  informuje,  że  zapisy  dzieci  do  klasy  pierwszej rozpoczynają się 1 marca i trwają do 30 marca 2018 roku. Jednocześnie Dyrekcja i nauczyciele Szkoły serdecznie zapraszają Przedszkolaków wraz z Rodzicami na Dzień Otwartej Szkoły w sobotę, 3 marca 2018 r., w godz. od 10:00 do 13:00. Szczegółowe informacje na plakacie.

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod osoby publiczne czy z kręgu rodzinnego. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Wojarski Miłosz, zam. Bielsko-Biała, ul. Kosmiczna, wyznanie rzymskokatolickie i Śręba Iwona, zam. Dębica, ul. Gawrzyłowska, wyznanie rzymskokatolickie, zap. 2; Cieśla Piotr, zam. Bielsko-Biała, ul. Żywiecka, wyznanie rzymskokatolickie i Ryłko Katarzyna, zam. Bielsko-Biała, ul. Trzech Diamentów, wyznanie rzymskokatolickie, zap. 2; Jakubowicz Przemysław,  zam. Bielsko-Biała, ul. Matejki, wyznanie rzymskokatolickie i Legoń Kamila, zam. Bielsko-Biała, ul. Kosmiczna, wyznanie rzymskokatolickie, zap. 1.

W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na opłatę ogrzewania kościoła w tegorocznym sezonie grzewczym.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Mieczysław Stolarski i śp. Stefania Klimunt. Pomódlmy się o ich zbawienie. Wieczne odpoczywanie …

Share

Intencje na dziś

19 marca 2018

19.03.2018 poniedziałek, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, Rekolekcje Wielkopostne

Intencje Mszalne

7:00      W intencji Józefy z okazji imienin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30      +Zofia Gibas

10:30    +Leon Stan

16:00    ++Józef i Maria Pielesz (Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00      + Józef Konior

19:45    +Stefania Klimunt

iCal