X
Menu

III Niedziela Adwentu (Gaudete) – 17 grudnia 2017 roku

Rozpoczął się ostatni tydzień Adwentu, czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już w przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Za tydzień, w niedzielę wigilijną, porządek Mszy Świętych jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. „trydenckiej”, która będzie odprawiona o godz. 13:00 oraz nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do Świąt poprzez pojednanie z Bogiem i ludźmi, wynagrodzenie niesprawiedliwości czy krzywd, modlitwę, udział we Mszy Świętej oraz uczynki miłosierdzia.

Spowiedź przedświąteczna będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00 do godz. 18:00 oraz w sobotę, 23 grudnia, od godz. 15:30 do godz. 18:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy Świętych  za tydzień w niedzielę.

W sobotę, 23 grudnia, od godz. 8:30, przedświąteczne odwiedziny chorych w domach.

Dzisiejsza składka, w trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na prace przy naszym kościele. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W tym tygodniu Msze Święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w kancelarii parafialnej po Mszach Świętych. Minimalna cena świecy 6 zł., a minimalna cena opakowania opłatków wynosi 3 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na parafialne cele charytatywne. Nie odkładajmy nabycia świec i opłatków na ostatnie dni adwentu, aby ich nie zabrakło.

W noc Narodzenia Pańskiego, z 24 na 25 grudnia (z niedzieli na poniedziałek), tradycyjnie o północy, Msza Święta „Pasterska”. Przyjdźmy licznie uwielbić Syna Bożego przychodzącego dla naszego zbawienia. Przed rozpoczęciem liturgii otwarta zostanie „Żywa szopka Mikuszowicka”. Udział we Mszy Świętej „Pasterce” nie zastępuje obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę, 24 grudnia. Natomiast kto przyjmie Komunię Świętą podczas Pasterki może drugi raz przyjąć Komunię Świętą na Mszy Świętej w Dzień Bożego Narodzenia.

Zwróćmy uwagę na porządek Mszy Świętych w okresie świątecznym w naszym kościele. Jest on wywieszony na tablicach ogłoszeń.

Harmonogram kolędy w naszej parafii dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Share