X
Menu

III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 roku

Dziś trzecia Niedziela Wielkiego Postu.  Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na opłatę ogrzewania kościoła w tegorocznym sezonie grzewczym.

Nabożeństwo „Gorzkich Żali” dziś o godz. 17:00. Kazanie pasyjne poświęcone będzie św. Pawłowi Mice i Jego towarzyszom, męczennikom z Japonii.

We wtorek, 6 marca, odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika o godz. 17:30, a po Mszy Świętej wieczornej w salce.

Nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” odprawiamy w piątek o godz. 17:15 oraz w sobotę o godz. 9:00 dla dzieci.  Również w piątek o godz. 19:00 odbędzie się nabożeństwo „Adoracji Krzyża Świętego”. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych wielkopostnych modlitwach.

Baranki wielkanocne oraz paschaliki, które stawiamy na stole świątecznym, rozprowadzane przez ”Caritas”, można nabyć po Mszach Świętych w Kancelarii parafialnej. Minimalna cena za baranki wynosi 5 zł. a za paschaliki 12 zł.  Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.

Za tydzień, w niedzielę, na godz. 9:50 zapraszamy wszystkie dzieci na „słówko” o Ojcu Pio.

W naszej parafii rekolekcje wielkopostne odbędą się od 18 do 21 marca. Już teraz zaplanujmy udział w naukach i modlitwach rekolekcyjnych.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej odbędzie się wydarzenie zatytułowane „24 godziny dla Pana”. Rozpoczęcie w piątek, 9 marca, o godz. 18:30 Mszą Świętą z homilią. Szczegóły na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej i na plakacie w gablocie.

W niedzielę, 11 marca o godz. 15:45 w kościele Narodzenia NMP w Lipniku odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownią, więcej informacji na plakacie.

Dyrekcja Przedszkola Katolickiego im. Świętej Rodziny w Bielsku-Białej prowadzi zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje na plakacie.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Jakubowicz Przemysław,  zam. Bielsko-Biała, ul. Matejki, wyznanie rzymskokatolickie i Legoń Kamila, zam. Bielsko-Biała, ul. Kosmiczna, wyznanie rzymskokatolickie, zap. 2.

W minionym tygodniu zmarła śp. Elżbieta Faber, nasza parafianka; pomódlmy się o jej zbawienie. Wieczne odpoczywanie …

Share

Intencje na dziś

19 marca 2018

19.03.2018 poniedziałek, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, Rekolekcje Wielkopostne

Intencje Mszalne

7:00      W intencji Józefy z okazji imienin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30      +Zofia Gibas

10:30    +Leon Stan

16:00    ++Józef i Maria Pielesz (Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00      + Józef Konior

19:45    +Stefania Klimunt

iCal