X
Menu

IV Niedziela Adwentu, Wigilia Bożego Narodzenia – 24 grudnia 2017 roku

Dziś IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym ostatnia Msza Święta o godz. 13:00, będzie ona sprawowana w tradycyjnym rycie rzymskim. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. Pamiętajmy, aby w dzisiejszą niedzielę – w wigilię Bożego Narodzenia zachować tradycyjny post i nie spożywać pokarmów mięsnych również podczas Wieczerzy Wigilijnej. Przy ołtarzu Matki Bożej pali się „Betlejemskie światło pokoju”. Zachęcamy do odświecania i zapalenia świec podczas Wieczerzy Wigilijnej.  

Po Mszach Świętych w kancelarii parafialnej można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na parafialne cele charytatywne.

W dzisiejszą noc Narodzenia Pańskiego o północy celebrowana będzie Msza Święta „Pasterska”. Przyjdźmy licznie uwielbić Syna Bożego przychodzącego dla naszego zbawienia. Przed rozpoczęciem liturgii otwarcie „Żywej szopki Mikuszowickiej” oraz żłóbka w kościele.

W poniedziałek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jest następujący: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 w tradycyjnym łacińskim rycie (nie będzie Mszy o godz. 15:15) oraz o godz. 18:00. Kto przyjmie Komunię Święta podczas Pasterki  może przyjąć również Komunię Świętą podczas Mszy Świętej w ciągu dnia. Nieszpory kolędowe o godz. 17:30 w przy żłóbku w kościele. Zapraszamy.

We wtorek, 26 grudnia, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

W środę, 27 grudnia, święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na zakończenie Mszy Świętych rano i wieczorem tradycyjne poświęcenie wina. O godz. 17:30 modlitewne spotkanie Rycerstwa świętego Michała Archanioła. Po wieczornej Mszy Świętej litania do Patronki naszego kościoła św. Barbary.

W czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków. W tym dniu na Msze Święte zapraszamy  szczególnie rodziców z dziećmi. Po Mszy Świętej porannej i wieczornej, z okazji święta Świętych Młodzianków, błogosławieństwo dzieci.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, wspomnienie św. Sylwestra. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim, która będzie celebrowana o godz. 13:00. Podczas kazań podsumowanie rocznej pracy duszpasterskiej. Zapraszam do udziału w uroczystym nabożeństwie przebłagalnym, dziękczynnym oraz błagalnym przed Najświętszym Sakramentem Ołtarza na zakończenie Starego Roku. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17:30. Wypominki za zmarłych o godz. 17:00 i wieczorna Msza Święta w ich intencji.

W środę, 27 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli tradycyjną kolędę. Harmonogram kolędy w naszej parafii dostępny jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz do zabrania ze stolików przed wejściami do kościoła. Prosimy o przygotowanie w domu Krzyża otoczonego świecami, wody święconej, a dzieci zeszytów z katechezy oraz, o ile jest to możliwości, o obecność wszystkich domowników, abyśmy mogli wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo i chwilę porozmawiać.

Świąteczne spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się na plebanii, w dniu 6 stycznia (sobota) o godz. 17:00.

Share

Intencje na dziś

21 października 2018

21.10.2018 niedziela, XXIX Niedziela zwykła

Intencje Mszalne

7:00  W intencji Marceliny Korzeniowskiej w 50 rocznicę urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30  ++ Teresa Stańco w 35 r. śm. , Jerzy Kubica w 10 r. śm. (intencja od Prawnuka i Syna z Rodziną)

10:00  + Irena Harężlak w 6 r. śm.

11.30++ Kazimiera i Antoni Dyczek

15:15  W intencji Gintera z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała(Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00  + Jan Baran w r. śm.

iCal