X
Menu

IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. Laetare – 11 marca 2018 roku

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, tradycyjnie nazywaną laetarae czyli radości (dlatego też różowy kolor szat liturgicznych). Nabożeństwo „Gorzkich Żali” o godz. 17:00. Kazanie poświęcone będzie bł. ks. Piotrowi Dańkowskiemu męczennikowi, który oddał życie w obozie zagłady w Auschwitz. Minęła już połowa okresu Wielkiego Postu, tym bardziej apelujemy do wszystkich wiernych o udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. W piątek o godz. 17:15  nabożeństwo „Droga Krzyżowej” a o godz. 19:00 nabożeństwo medytacji i adoracji Krzyża. W sobotę, o godz. 9:00 „Droga Krzyżowa” dla dzieci.

We wtorek, 13 marca, zapraszamy, jak każdego 13 dnia miesiąca, na modlitwę do Matki Bożej Fatimskiej.  Rozpoczęcie o godz. 17:00. Podczas nabożeństwa odmówimy Różaniec w intencji Ojczyzny, litanię do Matki Bożej oraz II dzień nowenny miesięcy przed 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu przypada również 5-ta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

Baranki wielkanocne oraz paschaliki rozprowadzane przez ”Caritas” można nabyć po Mszach Świętych w Kancelarii parafialnej. Minimalna cena za baranki wynosi 5 zł. a za paschaliki 12 zł. Poprzez nabycie baranków i świec wspieramy parafialne działania charytatywne.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci. Rekolekcje poprowadzi o. Stanisław Nuckowski, franciszkanin, obecnie pełniący funkcję gwardianina i proboszcza  w Boryspolu nieopodal Kijowa. Harmonogram rekolekcji dostępny jest na plakatach, stronie internetowej oraz do zabrania ze stolika przy głównym wejściu do kościoła. Prosimy zapoznanie się z nim i zaplanowanie swojego udziału. Rodziców prosimy o dopilnowanie i umotywowanie ważności udziału w rekolekcjach swoim dzieciom.

Dyrekcja Przedszkola Katolickiego im. Świętej Rodziny w Bielsku-Białej prowadzi zapisy dzieci na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje na plakacie.

Za tydzień w niedzielę, trzecią miesiąca, składka na tacę przeznaczona będzie na prace i inwestycje przy naszym kościele.

Share

Intencje na dziś

19 marca 2018

19.03.2018 poniedziałek, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, Rekolekcje Wielkopostne

Intencje Mszalne

7:00      W intencji Józefy z okazji imienin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30      +Zofia Gibas

10:30    +Leon Stan

16:00    ++Józef i Maria Pielesz (Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00      + Józef Konior

19:45    +Stefania Klimunt

iCal