X
Menu

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2017

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspomnienie św. Sylwestra papieża. Zapraszam na uroczyste nabożeństwo przebłagalne, dziękczynne i błagalne przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie Starego Roku. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17:30. Wcześniej o godz. 17:00 wypominki roczne za zmarłych z modlitwą różańcową.

W poniedziałek, 1 stycznia, uroczystość świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.

W wtorek, 2 stycznia, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W czwartek, 4 stycznia, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza o godz. 17:30. Adorację prowadzi Akcja Katolicka. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

W piątek, 5 stycznia, pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i okazja do spowiedzi. Modlitwy prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja do godz. 20:00.

W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywana „Trzech Króli”. Jest to jedna z najstarszych i najważniejszych uroczystości Kościoła. W tym dniu wiernych obowiązuje udział we Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po porannej Mszy św. o godz. 7:00 modlitwy pierwszych sobót miesiąca prowadzone przez grupę Żywego Rózańca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu o  godz. 17:00, w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, Biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy Świętej z racji rocznicy święceń biskupich i ingresu do Katedry. W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach o godz. 10:30. Szczegóły na plakacie.

Radę Parafialną zapraszam na świąteczne spotkanie, które odbędzie się na plebanii w dniu 6 stycznia (sobota) o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci do indywidualnego czy grupowego zaśpiewania kolędy w „Żywej Szopce Mikuszowickiej” oraz do wspólnego kolędowania.

Gala wręczenia Nagrody Św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2018 roku w oświęcimskim Centrum Kultury. Rozpoczęcie spotkanie o godzinie 17:00. Szczegóły na diecezjalnej stronie internetowej.

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Harmonogram kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

Share

Intencje na dziś

21 października 2018

21.10.2018 niedziela, XXIX Niedziela zwykła

Intencje Mszalne

7:00  W intencji Marceliny Korzeniowskiej w 50 rocznicę urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30  ++ Teresa Stańco w 35 r. śm. , Jerzy Kubica w 10 r. śm. (intencja od Prawnuka i Syna z Rodziną)

10:00  + Irena Harężlak w 6 r. śm.

11.30++ Kazimiera i Antoni Dyczek

15:15  W intencji Gintera z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała(Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00  + Jan Baran w r. śm.

iCal