X
Menu

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022 roku

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Składka dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na funkcjonowanie, prace i inwestycje naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.

Wyjątkowo poza harmonogramem eksponowania w dzisiejszą niedzielę w ołtarzu głównym podniesiony jest tryptyk „Rozesłania Apostołów”.  W mijającym tygodniu uzupełniony został malunek ran boku, rąk i nóg na postaci Pana Jezusa, za odtworzeniem których przemawiały racje historyczne, teologiczne oraz ikonograficzne. Malunek ran/stygmatów nie był umieszczony na przywiezionej w 1987 roku do naszego kościoła kopii tegoż tryptyku. Po liturgii można podejść bliżej ołtarza i dokładniej przyglądnąć się postaci Pana Jezusa.

Dziś odbywają się Światowe Dni Młodzieży w ramach diecezji. W naszej diecezji obchody rozpoczną się o godz. 15:00 w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (osiedle Karpackie). Zachęcamy do udziału młodzież naszej parafii a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

W poniedziałek, 21 listopada, obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

W środę, 23 listopada, wspomnienie św. Klemensa, papieża i męczennika.

W czwartek, 24 listopada, św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników..

W piątek, 25 listopada, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową św. Barbary. Modlitwa będzie odmawiana po wieczornej Mszy Świętej. Uroczystość głównej Patronki naszego kościoła i parafii – św. Barbary obchodzić będziemy w niedzielę, 4 grudnia. Kazania głosić będzie i sumę odpustową odprawi ks. prałat Stanisław Kozieł, który obchodzi 50 – lecie kapłaństwa. Ksiądz Prałat pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1981-1986 oraz jako proboszcz od 1986 do 1994 roku.

W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w Roratach czyli Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Podczas kazań duchowym przewodnikiem przybliżającym znaczenie Bożego Narodzenia będzie św. Joachim – dziadek Pana Jezusa.

Dziewczęta i chłopców zapraszamy na spotkania grupy „Dzieci Maryi”. Spotkania odbędą się w salce katechetycznej 26 listopada, 10 i 17 grudnia w godz. od 10:00 do 12:00.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marii Golonka i śp. Marii Dudziak, naszych parafianek. Módlmy się w ich intencji Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal