X
Menu

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wieczorem o godz. 17:30 modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych rocznie oraz o godz. 18:00 Msza Święta w ich intencji.

W piątek, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła.

W pierwszą sobotę miesiąca, 1 grudnia, o godz. 7:00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszych sobót miesiąca prowadzone przez III Różę Różańcową.  Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach z rejonu ks. Wikariusza.

W sobotę po porannej adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 8:30 rozpocznie się, przed odpustem parafialnym, gruntowne sprzątanie naszej świątyni. Bardzo proszę parafian pomoc i włączenie się w prace porządkowe.

W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczyna się Adwent. W tym dniu o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z racji uroczystości św. Barbary, która liturgicznie przypada we wtorek, 4 grudnia. Sumę odpustową odprawi Kanclerz kurii naszej diecezji, ks. kan. Adam Bieniek. Przyjdźmy licznie na tę uroczystą liturgię. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i uczęszczających do naszej świątyni. Niech nie zabraknie wszystkich członków grup duszpasterskich naszej parafii. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem na zakończenie Mszy Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz parafii. Zapisy chętnych do kwestowania w kiosku parafialnym.

We wtorek, 4 grudnia, w naszej parafii przypada uroczystość św. Barbary. Do uroczystości przygotowujemy się poprzez nowenną do Patronki naszego kościoła i parafii odmawianą codziennie na zakończenie liturgii wieczornej. W tym dniu przez cały dzień w naszym kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza w ramach diecezjalnej, wieczystej adoracji. Plan adoracji znajduje się w gablotach parafialnych. Tworzona jest lista osób, które w ciągu dnia podejmą się w kościele czuwania, tak by nie było chwili, w której kościół jest bez wiernych i nikt nie trwa przed Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę o podjęcie się adoracji i wpis na listę w kiosku parafialnym.

Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej również w tym roku organizuje na terenie Diecezji zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Zbiórka odbędzie się 27 i 28 listopada (wtorek i środa) w godzinach od 16:30  do 19:00 w salce przy kościele parafialnym w Lipniku.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Kubicy, naszego parafianina. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu  dać Panie….

Share