X
Menu

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie liturgii odmawiamy „Akt poświęcenia Rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”. W ten sposób pragniemy odnowić Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jest to również dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadza ks. biskup Roman Pindel,  Ordynariusz naszej diecezji.

W środę, 29 listopada, o godz. 17:30 modlitwy Rycerstwa św. Michała Archanioła, a po liturgii nowenna przed uroczystością odpustową i litania do św. Barbary.

W czwartek, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypadają I – piątek i I – sobota miesiąca. W piątek, 1 grudnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza o godz. 17:00 i okazji do spowiedzi świętej. Adorację prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty z okazji zbliżającej się uroczystości św. Barbary, patronki naszego kościoła i parafii. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. W sobotę, 2 grudnia, o godz. 7:00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach.

W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się Adwent. W tym dniu o godz. 11:30 zostanie odprawiona odpustowa Msza Święta z racji uroczystości św. Barbary, która liturgicznie przypada w poniedziałek, 4 grudnia. Sumę odpustową odprawi Dziekan naszego dekanatu, ks. kan. Jerzy Wojciechowski. Przyjdźmy licznie na tę uroczystą liturgię. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i uczęszczających do naszej świątyni. Niech nie zabraknie wszystkich członków grup duszpasterskich naszej parafii. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem na zakończenie Mszy Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz parafii. Zapisy chętnych do kwestowania w kiosku parafialnym.

W poniedziałek, 4 grudnia, w naszej parafii uroczystość św. Barbary. Do uroczystości przygotowujemy się poprzez nowenną do Patronki naszego kościoła i parafii odmawianą na zakończenie liturgii wieczornej. Przez cały dzień w naszym kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach diecezjalnej, wieczystej adoracji. Plan adoracji znajduje się w gablotach parafialnych.

Share

Intencje na dziś

21 października 2018

21.10.2018 niedziela, XXIX Niedziela zwykła

Intencje Mszalne

7:00  W intencji Marceliny Korzeniowskiej w 50 rocznicę urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30  ++ Teresa Stańco w 35 r. śm. , Jerzy Kubica w 10 r. śm. (intencja od Prawnuka i Syna z Rodziną)

10:00  + Irena Harężlak w 6 r. śm.

11.30++ Kazimiera i Antoni Dyczek

15:15  W intencji Gintera z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała(Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00  + Jan Baran w r. śm.

iCal