X
Menu

Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018 roku

W dzisiejszą niedzielą, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w naszej parafii gościmy ks. Władysława Łukasiewicza,  który głosi nam Słowo Boże. Ofiarą do puszek pragniemy wesprzeć jego duszpasterską pracę na Ukrainie. Popołudniu o godz. 17:30 modlitwa różańcowa za Zmarłych wypominanych, a o godz. 18:00 Msza Święta w ich intencji.

W poniedziałek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.

We wtorek, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We środę, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Spotkanie modlitewne Rycerzy i czcicieli św. Michała Archanioła o godz. 17:30, a na zakończanie Mszy Świętej wieczornej litania do św. Barbary, dziewicy i męczennicy, Patronki naszej Parafii i kościoła.

W sobotę, 1 września, wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy oraz pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 7:00 wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencji  wynagradzającej oraz w intencji Róż Różańcowych. Po liturgii  wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach.

Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 września, o godz. 17:00. Msze Święte przed inauguracją nowego roku szkolnego odprawione będą w poniedziałek, 3 września, o godz. 8:00 dla uczniów klas I – IV i młodzieży oraz o godz. 10:00 dla uczniów klas V-VIII.

Zachęcamy chłopców do podjęcia się zaszczytnej służby ministranta, zgłoszenia u ks. Łukasza Zycha, a dziewczęta do włączenia się do grupy Dzieci Maryi, zgłoszenia u p. Elżbiety Golonka.

Share