X
Menu

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 29 października 2023 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom, którzy w dniu wczorajszym porządkowali teren wokół kościoła. „Bóg zapłać”. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 17:30 odmówimy Różaniec za Zmarłych wypominanych a o godz. 18:00 Msza Święta w ich intencji.

W środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przy ołtarzu ustawione zostaną Relikwie Świętych, które przechowuje nasza Parafia. W tym dniu każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa we Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych jest następujący:  o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 oraz na cmentarzu po procesji ok. godz. 15:15. Procesja na cmentarz z modlitwą za Zmarłych rozpocznie się w kościele o godz. 14:30. Zachęcamy wiernych do udziału w tej ważnej i tradycyjnej modlitwie Kościoła. W dniu 1 listopada, jak co roku, nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.

W dniu 1 listopada tradycyjnie będzie zbierana kwesta na rzecz naszego cmentarza. Brakuje jeszcze osób, którzy będą kwestować dlatego prosimy o podjęcie się tej tak ważnej posługi. Zapisy na listę w przedsionku kościoła. Równocześnie przypominamy prośbę o zabieranie ze sobą odpadów z nagrobków i wyrzucanie ich do domowych pojemników, których wywóz jest opłacony. W ten prosty sposób oszczędzamy wydatki z budżetu parafialnego. Wyrzucających śmieci na cmentarzu prosimy o segregację i umieszczenie ich w odpowiednich pojemnikach.

W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny oraz pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu przez udział we Mszy Świętej przyjdźmy z pomocą modlitewną naszym zmarłym. Porządek Mszy Świętych jest następujący:  o godz. 7:00, 8:30, 16:00, 18:00.  Przed ołtarzem będzie ustawiona tradycyjna dekoracja tzw. pusty katafalk, który ma symbolizować naszych zmarłych. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszo czwartkowe w intencji nowych powołań kapłańskich, przygotowujących się do służby Bożej oraz kapłanów. Modlitwa różańcowa za Dusze Zmarłych wypominanych o godz. 17:30.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, abyśmy uczestniczyli w uroczystościach oczyszczeni z grzechów i mogli ofiarować odpust za dusze zmarłych. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada poprzez nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych oraz spełniając warunki zwykłe odpustu (spowiedź sakramentalna, oderwanie od przywiązania do grzechu, modlitwy Wierzę, Ojcze nasz oraz w intencji Ojca Świętego). Okazja do spowiedzi świętej będzie we wtorek, 31 października, w godzinach od 17.00 do 18.00.

Po Mszach św. w kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.

W piątek, 3 listopada, przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Adorację prowadzi „Apostolstwo Dobrej Śmierci”. Różaniec za zmarłych wypominanych o godz. 17:30. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00, a w salce odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. W tym dniu odbędą się odwiedziny chorych w domach od godz. 8:30, prosimy o zgłoszenia.

Udzielanie sakramentu bierzmowania planowane jest w przyszłym roku w dniu 8 czerwca. Dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu, a pragną go otrzymać prosimy o zgłoszenie się do księdza Włodzimierza celem ustalenia formy przygotowania.

W sobotę, 4 listopada, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza oraz pierwsza sobota miesiąca.  Msza Święta o godz. 7:00 wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Po rannej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza i modlitwy pierwszych sobót miesiąca. Różaniec za zmarłych wypominanych o godz. 17:30.

Nasza Parafia organizuje wyjście do kina i zaprasza do obejrzenia w kinie Helios filmu pt. „Oblicze Jezusa”. Twórcy filmu zastanawiają się czy wierni mogą rzeczywiście zobaczyć twarz niewidzialnego Boga i czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Jezus naprawdę zostawił ludziom swój wizerunek. Seans filmu odbędzie się w dniu 9 listopada (czwartek) o godz. 18:30. Zapisy w kancelarii z wpłatą 15 zł. na zakup biletu. Zbiórka w kinie o godz. 18:15.

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal