X
Menu

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 roku

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wszystkim Parafianom oraz uczęszczającym do naszej świątyni składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Wam obficie swych darów i błogosławieństw oraz obdarzy łaską odnowy ducha. Dziękujemy również za wszystkie słowa życzeń skierowane do nas.

Serdecznie dziękuję kapłanom, służbie kościelnej, służbie liturgicznej ołtarza, oraz woluntariuszom za przygotowanie świątyni, dekoracji i otoczenia kościała na czas Triduum oraz Wielkanocy, a także przygotowanie i zaangażowanie podczas liturgii tych świętych dni. Słowa wdzięczności dla prowadzących czuwanie w ciemnicy i w Grobie Pana Jezusa. Niech Pan Bóg wam wszystkim wynagrodzi. „Bóg zapłać”

Jutro, w poniedziałek, 2 kwietnia, Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Codziennie po porannej Mszy Świętej Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adorację prowadzi „Akcja Katolicka”. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków „Akcji Katolickiej”. W I piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; adorację prowadzi „Apostolstwo Dobrej Śmierci”. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. W I sobotę o godz. 7:00 Msza Święta w intencji wynagradzającej za grzechy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz o Boże błogosławieństwo dla Róż Różańcowych. Po liturgii modlitwy pierwszych sobót miesiąca.

Za tydzień, w niedzielę, święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej święcimy dewocjonalia przyniesione przez wiernych. Popołudniu, o godz. 14:45, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bystrej ogłasza nabór również do klasy sportowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Share