X
Menu

V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 roku

W dzisiejszą niedzielę słowo Boże, poświęcone św. Michałowi Archaniołowi, głosi ks. Tadeusz Cader, michaelita. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11:30 poświęcona zostanie, zamontowana w kościele zabytkowa figura św. Michała Archanioła, a dotychczasowa zostanie przeniesiona do parku przed kościołem. Po poświęceniu zapraszamy na modlitwy do świętego Michała Archanioła.

Dziś o godz. 17:30 modlitwa różańcowa za Wypominanych oraz w ich intencji Msza św. o godz. 18:00.

W poniedziałek, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej w Hałcnowie wyrusza diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rozpoczęcie celebracją Eucharystii o godz. 12:00.

We wtorek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc maj  szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. W tym dniu przed nabożeństwem majowym zapraszamy na godz. 17:00 do wspólnego śpiewania pieśni maryjnych ku czci Matki Bożej. Jeśli nie będzie padał deszcz wspólny śpiew odbędzie się przy ołtarzu Matki Bożej w parku. W ten sposób pragniemy rozpocząć miesiąc maryjny – maj. We wtorek, 1 maja, nie będzie czynna kancelaria parafialna.

W czwartek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej, które będą celebrowane jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7:00, 8:30, 10:00 11:30, 15:15 (w tradycyjnym łacińskim rycie) oraz o godz. 18:00. Z racji przypadającego w tym dniu pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza i adoracja prowadzona przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe.

W pierwszy piątek, 4 maja, o godz. 17.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Adorację prowadzi „Apostolstwo Dobrej Śmierci”. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja do godz. 20:00. W tym dniu przypada wspomnienie św. Floriana męczennika. Na piątek, 4 maja, Ksiądz Biskup Roman Pindel udziela dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W pierwszą sobotę, 5 maja, Msza Święta o godz. 7:00 wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy związane z nabożeństwem pierwszych sobót. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach. O godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców, rodziców chrzestnych i bliskich.

W przyszłą oraz następną niedzielę, o godz. 10:00, w naszej parafii odbywać się będzie uroczystość I –  Komunii Świętej. Prosimy o nie zajmowanie miejsc przygotowanych dla dzieci.

Zapraszamy do udziału w tzw. „sztafecie modlitwy” w intencji Ojczyzny, Kościoła i Parafii. Modlitwa rozpocznie się w niedzielę, 6 maja o północy i trwać będzie przez 24 godziny. Osoby chętne do włączenia się w modlitwę proszone są o wpis na listę w kiosku parafialnym.

Zachęcamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 czerwca. W programie: Msza Święta o godz. 10:00 w bazylice, o godz. 12:00 rozpoczęcie Dróżek Pana Jezusa. Dojazd prywatnymi samochodami lub autokarem (koszt przejazdu autokarem 30 zł). Prosimy o zapisy w kiosku osoby, które chcą skorzystać z autokaru oraz osoby decydujące się na przejście Dróżek.

W każdą środę zapraszamy chłopców, młodzieńców, mężczyzn do wspólnej gry w piłkę nożną. Mecze rozgrywane są na boisku przy ul. Cyprysowej od godz. 18:45.

Duszpasterze parafii św. Józefa zapraszają na Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Młodzi Uwielbiają”. Spotkanie odbędzie się 5 maja, o godz. 19:00, w parafii na osiedlu Złote Łany.

Odsłonięta została pierwsza scena malowidła naszego kościoła, Dzieciństwo św. Barbary,  cyklu życie i męczeńska śmierć świętej Barbary. Zachęcamy do obejrzenia.

Share