X
Menu

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 roku

Dziś przypada VI niedziela wielkanocna. Na Mszy Świętej o godz. 10:00 dzieci klasy III a przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej

Nabożeństwa majowe w naszym kościele dziś jak i codziennie odprawiane są o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe czyli dni szczególnej modlitwy o błogosławieństwo ludzkiej pracy i zachowanie ludzkości od głodu i innego rodzaju nieszczęść. Procesje błagalne z litanią do Wszystkich Świętych odprawione będą w Dni Krzyżowe w ramach nabożeństwa majowego tj. o godz. 17:30.

We wtorek, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się w salce spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika.

W piątek, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.

W sobotę o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, które w niedzielę przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, ich rodziców, rodziców chrzestnych oraz bliskich.

W przyszłą niedzielę, 13 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu rozpoczynamy w uroczystej formie nabożeństwa fatimskie, które trwać będą do października, 13 dnia każdego miesiąca. O godz. 17:00 różaniec, o godz. 17:30 litania do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem. Na zakończenie liturgii procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej. Na procesję prosimy przynieść świece. Zachęcamy do udziału. Również za tydzień w niedzielę, o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ks. kan. Andrzeja Chruszcza, emerytowanego proboszcza naszej parafii z okazji imienin.

Zachęcamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 czerwca. W programie: Msza Święta o godz. 10:00 w bazylice, o godz. 12:00 rozpoczęcie Dróżek Pana Jezusa. Dojazd prywatnymi samochodami lub autokarem (koszt przejazdu autokarem 30 zł). Prosimy o zapisy w kiosku osoby, które chcą skorzystać z autokaru oraz osoby decydujące się na przejście Dróżek.

Share