X
Menu

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 roku

W dzisiejszą niedzielę, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorych z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Pamiętajmy o osobistej modlitwie i wsparciu osób chorych i starszych.

W poniedziałek, 12 lutego, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza w ramach tzw. Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego mającego duchowo przygotować nas na okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do modlitwy.

We wtorek, 13 lutego, o godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, podczas tegorocznych nabożeństw fatimskich, w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny. Zgodnie z apelem naszego Ordynariusza, podczas nabożeństwa, rozpoczniemy nowennę miesięcy przed 11 listopada 2018 roku. Nikogo nie trzeba przekonywać, że Polska potrzebuje dziś naszego modlitewnego wsparcia – pisał nasz Biskup Ordynariusz. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w przededniu rozpoczęcia Wielkiego Postu.

W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia, jako wyraz pokuty, wolno spożyć tylko trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta i nie należy spożywać pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do udziału we Mszy Świętej z obrzędem posypania głów popiołem. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele: o godz. 7:00, 8:30, 16:00, 18:00 oraz w tradycyjnym łacińskim rycie o godz. 19:30.

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Apelujemy o podjęcie praktyk postu, gorliwszej i systematycznej modlitwy zwłaszcza podczas nabożeństw wielkopostnych oraz uczynków miłosierdzia. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do złożenia postanowienia o nie spożywaniu alkoholu, które ofiarujmy w różnych intencjach. Postanowienie możemy wpisać do „Księgi Trzeźwości”, znajdującej się  na ołtarzu św. Barbary. Od dziś do soboty trwa 51. Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego narodu.

W piątek, 16 lutego, o godz. 17:15 nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a o godz. 19:00 nabożeństwo zatytułowane „adoracja Krzyża Świętego” szczególnie dedykowane młodzieży. W tym dniu modlimy się również do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 16:45.

W sobotę, 17 lutego, o godz. 9:00 „Droga Krzyżowa” dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców by dopilnowali, aby dzieci małe jak i starsze były obecne na nabożeństwie Drogi Krzyżowej i od najmłodszych lat uczyły się  modlić w ten sposób i rozważać zbawczą mękę Zbawiciela.

W przyszłą niedzielę, o godz. 9:50, czyli przed Mszą Świętą o godz. 10:00 zapraszamy dzieci na pierwsze spotkanie pt.  „słówko dla dzieci”. W tym roku poświęcone ono będzie św. Ojcu Pio.  Dzieci otrzymywać będą specjalne obrazki. Prosimy rodziców by przychodzili wraz z dziećmi na te spotkania, które odbywać się będą w kolejne niedziele Wielkiego Postu.

Za tydzień, w niedzielę, pierwsze w tegorocznym poście, nabożeństwo „Gorzkich Żali” o godz. 17:00. Kazania pasyjne poświęcone będą wybranym męczennikom, którzy przyjęli śmieć dla i za Chrystusa i wiarę. Cykl kazań zatytułowany jest: Chrystus i Jego Męczennicy. Kazania głoszone będą ze starej ambony czyli kazalnicy. Pierwsze kazanie poświęcone będzie św. Ignacemu Antiocheńskiemu. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tej pięknej, staropolskiej modlitwie pasyjnej pamiętając, iż modlitwa stanowi jeden z najważniejszych elementów Wielkiego Postu. Składka zbierana podczas „Gorzkich Żali” przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Na zakończenie nabożeństwa uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę, w trzecią miesiąca, specjalna składka, która  przeznaczona jest na prace przy naszym kościele. Obecnie zbieramy środki na generalny remont pokoi gościnnych plebanii oraz nowe ławki do nawy kościoła.

Share

Intencje na dziś

21 października 2018

21.10.2018 niedziela, XXIX Niedziela zwykła

Intencje Mszalne

7:00  W intencji Marceliny Korzeniowskiej w 50 rocznicę urodzin, dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, dar zdrowia i Boże błogosławieństwo

8:30  ++ Teresa Stańco w 35 r. śm. , Jerzy Kubica w 10 r. śm. (intencja od Prawnuka i Syna z Rodziną)

10:00  + Irena Harężlak w 6 r. śm.

11.30++ Kazimiera i Antoni Dyczek

15:15  W intencji Gintera z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała(Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim)

18:00  + Jan Baran w r. śm.

iCal