X
Menu

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 roku

W dzisiejszą niedzielę, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorych z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Pamiętajmy o osobistej modlitwie i wsparciu osób chorych i starszych.

W poniedziałek, 12 lutego, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza w ramach tzw. Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego mającego duchowo przygotować nas na okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do modlitwy.

We wtorek, 13 lutego, o godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, podczas tegorocznych nabożeństw fatimskich, w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny. Zgodnie z apelem naszego Ordynariusza, podczas nabożeństwa, rozpoczniemy nowennę miesięcy przed 11 listopada 2018 roku. Nikogo nie trzeba przekonywać, że Polska potrzebuje dziś naszego modlitewnego wsparcia – pisał nasz Biskup Ordynariusz. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w przededniu rozpoczęcia Wielkiego Postu.

W środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia, jako wyraz pokuty, wolno spożyć tylko trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta i nie należy spożywać pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do udziału we Mszy Świętej z obrzędem posypania głów popiołem. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele: o godz. 7:00, 8:30, 16:00, 18:00 oraz w tradycyjnym łacińskim rycie o godz. 19:30.

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia i pokuty. Apelujemy o podjęcie praktyk postu, gorliwszej i systematycznej modlitwy zwłaszcza podczas nabożeństw wielkopostnych oraz uczynków miłosierdzia. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do złożenia postanowienia o nie spożywaniu alkoholu, które ofiarujmy w różnych intencjach. Postanowienie możemy wpisać do „Księgi Trzeźwości”, znajdującej się  na ołtarzu św. Barbary. Od dziś do soboty trwa 51. Tydzień Modlitw o trzeźwość naszego narodu.

W piątek, 16 lutego, o godz. 17:15 nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”, a o godz. 19:00 nabożeństwo zatytułowane „adoracja Krzyża Świętego” szczególnie dedykowane młodzieży. W tym dniu modlimy się również do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 16:45.

W sobotę, 17 lutego, o godz. 9:00 „Droga Krzyżowa” dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców by dopilnowali, aby dzieci małe jak i starsze były obecne na nabożeństwie Drogi Krzyżowej i od najmłodszych lat uczyły się  modlić w ten sposób i rozważać zbawczą mękę Zbawiciela.

W przyszłą niedzielę, o godz. 9:50, czyli przed Mszą Świętą o godz. 10:00 zapraszamy dzieci na pierwsze spotkanie pt.  „słówko dla dzieci”. W tym roku poświęcone ono będzie św. Ojcu Pio.  Dzieci otrzymywać będą specjalne obrazki. Prosimy rodziców by przychodzili wraz z dziećmi na te spotkania, które odbywać się będą w kolejne niedziele Wielkiego Postu.

Za tydzień, w niedzielę, pierwsze w tegorocznym poście, nabożeństwo „Gorzkich Żali” o godz. 17:00. Kazania pasyjne poświęcone będą wybranym męczennikom, którzy przyjęli śmieć dla i za Chrystusa i wiarę. Cykl kazań zatytułowany jest: Chrystus i Jego Męczennicy. Kazania głoszone będą ze starej ambony czyli kazalnicy. Pierwsze kazanie poświęcone będzie św. Ignacemu Antiocheńskiemu. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tej pięknej, staropolskiej modlitwie pasyjnej pamiętając, iż modlitwa stanowi jeden z najważniejszych elementów Wielkiego Postu. Składka zbierana podczas „Gorzkich Żali” przeznaczona jest na dekorację i kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Na zakończenie nabożeństwa uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę, w trzecią miesiąca, specjalna składka, która  przeznaczona jest na prace przy naszym kościele. Obecnie zbieramy środki na generalny remont pokoi gościnnych plebanii oraz nowe ławki do nawy kościoła.

Share