X
Menu

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 roku

Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godz. 10:00 dzieci klasy IIIb przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej. W dniu dzisiejszym o godz. 17:00 rozpoczynamy w uroczystej formie nabożeństwa fatimskie, które trwać będą do października, 13 dnia każdego miesiąca. O godz. 17:00 różaniec, o godz. 17:30 litania do Matki Bożej, o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem. Na zakończenie liturgii procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej. Na procesję prosimy przynieść świece. Zachęcamy do udziału w całości lub przynajmniej w części nabożeństwa. A tych, którzy nie mogą brać udziału prosimy o duchową i modlitewną łączność.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału.

W poniedziałek, 14 maja – święto świętego Macieja, apostoła

W środę, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Mszę Świętą o godz. 18:00 będę celebrował wraz z kapłanami – kolegami rocznikowymi z naszej diecezji jak i z archidiecezji krakowskiej, z którymi zostaliśmy wyświęceni na prezbiterów 25 lat temu. Jubileuszowej liturgii przewodniczyć będzie ks. biskup Tadeusz Rakoczy. Zapraszam do udziału w uroczystości.

W piątek, 18 maja, modlitwy do Bożego miłosierdzia o godz. 17:00 z racji trzeciego piątku miesiąca

W sobotę o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, które obchodzą rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Do przystąpienia do sakramentu pokuty z tej okazji zachęcamy rodziców, rodziców chrzestnych i wszystkich bliskich. Msza św. rocznicowa celebrowana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10:00.

W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowujemy się nowenną odmawianą podczas nabożeństw majowych. Składka z tydzień w niedzielę, trzecią miesiąca, przeznaczona będzie na wykonanie nowych ławek do kościoła oraz prace konserwacyjne ołtarza bocznego Matki Bożej z trzema obrazami i figurą gotycką Madonny. Jeśli ktoś pragnąłby ufundować ławkę lub cześć prac konserwatorskich prosimy o indywidualne zgłoszenie.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na III. Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, w drugi dzień Zielonych Świąt. Rozpoczęcie o godz. 13:30.

Ks. Jacek Pędziwiatr – dyrektor programowy Radia Anioł Beskidów, we wtorek 15 maja wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice kolejną katechezę maryjną: Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15

Share