X
Menu

XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 roku

Jutro, w poniedziałek, przypada 13 dzień miesiąca dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.  W tym dniu oddajemy również cześć Matce Bożej Kalwaryjskiej. Różaniec i litania loretańska od godz. 17:00; o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem; na zakończenie liturgii ok. 18:50 procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece. Zachęcamy wszystkich do udziału przynajmniej w części nabożeństwa, a tych którzy nie mogą wziąć udziału w nabożeństwie prosimy o duchową i modlitewną łączność.

We wtorek, 14 sierpnia, uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika, Patrona naszej diecezji. Diecezjalne uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja na teren byłego niemieckiego obozu Auschwitz I. Nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie także odprawione o godzinie 8:00 w kościele OO. Franciszkanów w Harmężach, po którym wyruszy procesja do Obozu. Tam, w pobliżu Bloku 11 o godz. 10:30 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W środę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W dniu tym każdy katolik zobowiązany jest do uczestnictwa we Mszy Świętej. Tego dnia z całego serca oddajmy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Prosimy o przyniesienie na liturgię wiązanek czy naręczy kwiatów, ziół, owoców a nawet warzyw, jako znaku naszej wdzięczności za tegoroczne plony i dary ziemi. Zostaną one poświęcone na początku Mszy Świętej. Z racji uroczystości zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek, w wigilię uroczystości, o godz. 19:00, w środę, w dniu uroczystości, o godz. 6:35 lub 14:30.

W piątek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, kapłana. W tym dniu szczególnie czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. Rozpoczęcie modlitw o godz. 17:30.

Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, kolejna specjalna składka na renowację ołtarza bocznego Matki Bożej oraz nowe ławki do nawy kościoła.

Share