X
Menu

XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 roku

W dzisiejszą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17:30 odmówimy Różaniec za Zmarłych wypominanych a o godz. 18:00 będzie celebrowana Msza Święta w ich intencji.

W poniedziałek, 29 sierpnia, przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzcielna.

W środę, 31 sierpnia, o godz. 17:30 odbędą się modlitwy Rycerstwa do św. Michała Archanioła, a po Mszy św. wieczornej odmówiona zostanie litania do świętej Barbary, Patronki naszego kościoła i parafii.

W czwartek, 1 września, celebrowana będzie Msza św. o godz. 8:00 na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczyli i wszystkich pracowników szkół.

W tym dniu z racji I-czwartku miesiąca od godz. 17:30 okazja do spowiedzi św. oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu. Modlitwy prowadzi Akcja Katolicka.

W I-piątek miesiąca o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty i rozpoczęcia z Bogiem nowego okresu nauki szkolnej i pracy. Modlitwę adoracyjną prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po Mszy św. adoracja w ciszy do godz. 19:45, następnie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie uroczystym błogosławieństwem. W tym dniu odwiedziny chorych z rejonu ks. Proboszcza od godz. 8:30. Prosimy o zgłoszenia.

W I-sobotę miesiąca Msza Święta o godz. 7:00 wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w intencji wynagradzającej oraz i w intencji Róż Różańcowych. Po liturgii  wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach z rejonu ks. Wikariusza. W tym dniu przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

Zapraszamy chłopców oraz mężczyzn do podjęcia służby ministranta i lektora. Informacje u księży. Pierwsze powakacyjne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się najbliższą sobotę, 4 września, o godz. 11:00. Zachęcamy również do podjęcia się posługi kantora czyli osoby śpiewającej psalm podczas Mszy św. Zgłoszenia u p. Organisty. Szczegółowe informacje są na plakacie.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie grupy „Dzieci Maryi” odbędzie się w sobotę, 10 września o godz. 10:00. Zachęcamy dziewczęta i chłopów do udziału w spotkaniach tej grupy.

Dokonano włamania i kradzieży pieniędzy ze skarbonek znajdujących się w kruchcie naszego kościoła. Zdarzenie zgłoszono na policję. Odbyły się oględziny a zapis monitoringu będzie udostępniony. Także na cmentarzu parafialnym dochodzi do licznych kradzieży. Parafian przebywających w świątyni lub jej otoczeniu proszę o odpowiedzialną troskę, obserwowanie i reagowanie w przypadku wszelkich sytuacji mogących budzić podejrzenie.

Przy głównym wejściu do kościoła ze stolika jest do zabrania kolejna część przewodnika pt.: „Dla turysty i pielgrzyma” zawierające informacje o interesujących miejscach naszej diecezji.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Baran, naszej parafianki. Módlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

2 października 2022

2.10.2022 niedziela, XXVII Niedziela Zwykła

Intencje Mszalne

7:00  ++ Leopoldyna i Fryderyk Lindert z Rodziną

8:30  ++ Danuta, Michalina, Marcin, Krystyna, Józefa, Zbigniew

10:00  W intencji Chrześniaków od Ojca i Matki Chrzestnych

11:30  ++ Władysław Truszel z Rodzicami w 17 r. śm.

18:00  W intencji Teresy i Stanisława z okazji imienin oraz w intencji Natalii i Adama z okazji 1 rocznicy ślubu dziękczynna za  wszelkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze,  dar zdrowia  i błogosławieństwo  Boże oraz  opiekę Matki Bożej

 

iCal