X
Menu

XXIII Niedziela zwykła – 17 września 2023

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii p. Agnieszkę Bieniek, diecezjalną zelatorkę Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa, która na zakończenie ogłoszeń pragnie opowiedzieć o tym stowarzyszeniu. Po Mszy św. w salce można uzyskać więcej informacji oraz zapisać się do Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.

Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona na prace przy naszym kościele. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary.

W poniedziałek, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.

W środę, 20 września, przypada wspomnienie męczenników św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Pawła Chong Hanang z Towarzyszami.

W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę, 23 września, przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana i zakonnika. Na zakończanie porannej liturgii uczcimy relikwie św. Ojca Pio.

W tym dniu,  o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie grupy ,,Dzieci Maryi,, Zapraszamy dziewczęta i chłopców do udziału w spotkaniach tej grupy.

Zachęcamy chłopców i mężczyzn do podjęcia służby ministranta czy lektora. Informacje u księży.

Rozpoczynamy tworzenie nowej grupy młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Do tego sakramentu mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej. Formularz zgłoszenia można odebrać w kancelarii parafialnej. Obrzęd przyjęcia kandydata do grupy formacyjnej odbędzie się w piątek 29 września, przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej. Natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 22 września o godz. 18.30.

W sobotę i niedzielę, 30 września i 1 października, odbędzie się parafialna pielgrzymka na Podkarpacie. W programie m. in. modlitwa i zwiedzanie Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu, kościoła w Strachocinie (miejsca narodzin św. Andrzeja Boboli) Muzeum w Łańcucie, Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej. Koszt 300 zł. obejmuje przejazd, nocleg, obiad, śniadanie, bilety do muzeów oraz ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli lub wyczerpania się wolnych miejsc. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Nasza Parafia organizuje wyjście do kina i zaprasza do obejrzenia w kinie Helios (Galeria Sfera) filmu pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Seans filmu odbędzie się w najbliższy czwartek, 21 września o godz. 19:30. Zapisy w kancelarii z wpłatą na zakup biletu w kwocie 15 zł. Zbiórka w kinie o godz. 19:15.

Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek, 12 października, o godz. 18:30.  Proszę o obecność wszystkich członków Rady.

Za tydzień 24 września  do puszek przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych

Nasza parafia wraz z parafią pw. Pocieszenia Matki Bożej w Straconce w ostatni piątek września tj. 29 dnia tego miesiąca prowadzi czuwanie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Zaplanujmy nasz udział w tym ważnym wydarzeniu tym bardziej, iż obchodzimy Rok Jubileuszowy 30-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Rozpoczęcie czuwania o godz. 18:00. Msza św. rozpocznie się o godz. 20:00.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Huza naszej parafianki, módlmy się o Boże miłosierdzie dla Niej: Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal