X
Menu

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 roku

W dniu dzisiejszym, na zakończenie liturgii, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza.

Dziś także odbywa się coroczna, diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Melchiora, kapłana i męczennika. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

W środę, 7 września, przypada wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.

W czwartek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP. Zachęcamy do oddania czci Matce Bożej szczególnie poprzez udział we Mszy św., które będą sprawowana o godz. 7:00 i 18:00.

„Bóg zapłać” parafianom i uczęszczającym do naszego kościoła za włączenie się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Ofiarowane przybory szkolne przekazane zostaną diecezjalnemu „Caritas”.

Decyzją Biskupa Ordynariusza z obowiązków wikariusza naszej parafii pełnionych przez osiem lat zwolniony został ks. Łukasz Zych. Składamy mu serdeczne podziękowanie za jego pełną oddania i mądrości służbę. Ksiądz Łukasz pozostanie w naszej parafii na czas tzw. urlopu zdrowotnego. Ciesząc się nadal jego posługą kapłańską wśród nas życzymy mu zdrowia i nabrania sił. Do naszej parafii jako wikariusz został skierowany ks. Włodzimierz Szczyrbak. ks. Włodzimierz pełnił posługę wikariusza w parafiach naszej diecezji oraz był dyrektorem domu prowadzonego przez diecezjalny „Caritas” w Szczyrku. Serdecznie witamy księdza Włodzimierza w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.

Dziękuję serdecznie ks. kan. Antoniemu Sapocie za kapłańską posługę pełnioną podczas wakacji.

W przyszłą niedzielą o godz. 11:30 odprawiona będzie Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika z okazji 20 rocznicy działalności w naszej parafii oraz w intencji ks. Łukasza z okazji urodzin. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystej Eucharystii.

Pierwsze, inauguracyjne spotkanie grupy „Dzieci Maryi” odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września, o godz. 10:00. Zachęcamy dziewczęta i chłopów do udziału w spotkaniach tej grupy.

Zapraszamy chłopców oraz mężczyzn do podjęcia służby ministranta i lektora. Informacje u księży. Zachęcamy również do podjęcia się posługi kantora czyli osoby śpiewającej psalm podczas Mszy św. Zgłoszenia u p. Organisty. Szczegółowe informacje na plakacie.

Rozpoczynamy tworzenie nowej grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się przyszłym roku. Do tego sakramentu mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej. Formularz zgłoszenia można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Obrzęd przyjęcia kandydata do grupy formacyjnej odbędzie się w piątek, 30 września, przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej. Natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek, 22 września o godz. 18:30.

Od dzisiejszej niedzieli obowiązuje nowa cena tygodnika „Niedziela”. Wynosi ona obecnie 10 zł.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Niesyto, naszego parafianina. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

2 października 2022

2.10.2022 niedziela, XXVII Niedziela Zwykła

Intencje Mszalne

7:00  ++ Leopoldyna i Fryderyk Lindert z Rodziną

8:30  ++ Danuta, Michalina, Marcin, Krystyna, Józefa, Zbigniew

10:00  W intencji Chrześniaków od Ojca i Matki Chrzestnych

11:30  ++ Władysław Truszel z Rodzicami w 17 r. śm.

18:00  W intencji Teresy i Stanisława z okazji imienin oraz w intencji Natalii i Adama z okazji 1 rocznicy ślubu dziękczynna za  wszelkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze,  dar zdrowia  i błogosławieństwo  Boże oraz  opiekę Matki Bożej

 

iCal