X
Menu

XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 roku

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Polecamy Bogu rozpoczęty rok szkolny i katechetyczny.

We czwartek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu zapraszamy do udziału w uroczystym nabożeństwie fatimskim. Różaniec i litania loretańska od godz. 17:00. Msza Święta z kazaniem o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Na procesję proszę przynieść świece. W tym roku podczas nabożeństw fatimskich modlimy się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości.

W piątek, 14 września, święto Podwyższenie Krzyża Świętego. Na zakończenie liturgii uczcimy święty Krzyż poprzez Jego ucałowanie. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy Świętej, które będą sprawowane o godz. 7:00, 18:00 oraz o godz. 19:00 w tradycyjnym, łacińskim rycie.

W sobotę, 15 września, przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, która jest patronką Apostolstwa Dobrej Śmierci. W tym dniu odbędą się główne uroczystości 25 rocznicy koronacji Piety Hałcnowskiej. Uroczysta Msza Święta jubileuszowa i odpustowa w bazylice Hałcnowskiej zostanie odprawiona o godz. 10:00 pod przewodnictwem abpa. Marka Jędraszewskego oraz Biskupów naszej diecezji. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje wszystkich wydarzeń związanych z uroczystością zamieszczono na tablicy ogłoszeń.

W tym dniu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i związanej z tym akcji pt. Otwarte kościoły polecamy konferencję pt. Opowieść o św. Barbarze, która odbędzie się w naszym kościele o godz. 10:00. Omówione zostaną następujące zagadnienie: biografia św. Barbary, legenda a prawda historyczna, kult św. Barbary w Kościele Wschodnim i Zachodnim.  Od godz. 8:00, oraz po konferencji od godz. 11:30 będzie możliwość zwiedzania naszej świątyni. Zapraszamy. Szczegółowe informacje na plakatach.

Spotkanie dla rodziców dzieci klasy III, które przygotowują się do przystąpienia do I – Komunii Świętej odbędzie się w piątek, 21 września, po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię Święta odbędzie się w piątek, 28 września, również po Mszy Świętej wieczornej.

W czerwcu przyszłego roku planowane jest udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Do bierzmowania mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej i ostatniej klasy szkoły gimnazjalnej. Zapisy do grupy przygotowującej się do bierzmowania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie organizacyjne i formacyjne odbędzie się w pierwszy piątek października tj. 5 października.

Zachęcamy chłopców do podjęcia się zaszczytnej służby ministranta, zgłoszenia u ks. Łukasza Zycha. Spotkanie dla ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższy piątek, 14 września, po Mszy Świętej wieczornej. Dziewczęta zapraszamy do włączenia się do grupy Dzieci Maryi, zgłoszenia u p. Elżbiety Golonka.

W minioną niedzielę zmarł nasz parafianin śp. Mirosław Pudełek; módlmy się w jego intencji: Wieczne odpoczywanie …..

Share