X
Menu

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 roku

Dziś rozpoczyna się tzw. „Tydzień Wychowania”. Hasłem przyświecającym tegorocznemu Tygodniowi Wychowania są słowa: „Ja jestem drogą i prawdą i życiem” (J 14,6)

W dzisiejszą niedzielę odbędą się Dożynki diecezjalno-powiatowo-gminne w Sanktuarium Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach dla uczczenia 100. rocznicy jego narodzin dla nieba; o godz.  11:00 odprawiona zostanie Msza Święta Dziękczynna. Szczegółowy program na plakatach.

W poniedziałek, 12 września, przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

We wtorek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy w tym dniu do udziału w nabożeństwie fatimskim, o godz. 17:00 odmówimy różaniec oraz litanię loretańska, o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem celebrowana przez ks. Włodzimierza Caputę. Na zakończenie liturgii procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału, abyśmy oddali cześć Matce Bożej i powierzyli Jej nas samych.

W środę, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie liturgii uczcimy święty Krzyż. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej w tym dniu, które będą sprawowane o godz. 7:00, 18:00 .

W czwartek, 15 września, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Do udziału we Mszy Świętej o godz. 18:00 zachęcamy zwłaszcza członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Matka Boża Bolesna jest patronką tegoż stowarzyszenia. O godz. 17:30 odmówiony będzie różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W piątek, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.

W sobotę, 17 wrześni, organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 Drogą Krzyżową (od stacji „U Piłata”).

Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona jest na inwestycje i prace przy naszym kościele.

Zapraszamy chłopców oraz mężczyzn do podjęcia służby ministranta i lektora. Informacje u księży. Zachęcamy również do podjęcia się posługi kantora czyli osoby śpiewającej psalm podczas Mszy św. Zgłoszenia u p. Organisty Mateusza. Szczegółowe informacje na plakacie.

Rozpoczynamy tworzenie nowej grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Do tego sakramentu mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej. Formularz zgłoszenia można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Obrzęd przyjęcia kandydata do grupy formacyjnej odbędzie się w piątek, 30 września, przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej. Natomiast spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek, 22 września o godz. 18:30.

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal