X
Menu

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 roku

Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, składka na konserwację i odnowienie prawego bocznego ołtarza, historycznych obrazów z naszego kościoła oraz inne prace w naszej parafii. Montowanie odnowionego ołtarza planowane jest w miesiącu październiku. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na tacę jak i na konto parafii.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji za tydzień ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

W poniedziałek, 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski.

W piątek, 20 września, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona wraz Towarzyszami. W tym dniu z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17:30 modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału.

W sobotę, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu odbędzie się popielgrzymkowe spotkanie uczestników Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 16:00.

Formularz zgłoszenia do Sakramentu bierzmowania można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Obrzęd przyjęcia kandydata do grupy formacyjnej odbędzie się w pierwszy piątek października tj. 4 października. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek, 19 września o godz. 18:30.

Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię Święta odbędzie się w piątek, 20 września, po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci klasy III, które przygotowują się do przystąpienia do I – Komunii Świętej odbędzie się w piątek, 27 września, również po Mszy Świętej wieczornej.

W nowym roku szkolnym zachęcamy chłopców do podjęcia się zaszczytnej służby ministranta. Zapraszamy do wejścia w grono posługujących przy Ołtarzu Pańskim ojców wraz z synami. Zapisy w zakrystii lub u ks. Łukasza Zycha. Dziewczęta zapraszamy do grupy Dzieci Maryi, zgłoszenia w zakrystii u p. Elżbiety Golonka.

W sobotę, 28 września, odbędzie się wycieczka dla ministrantów i Dzieci Maryi. W programie, m.in. wyjazd kolejką linową na Szyndzielnię, przejście szlakiem do Sanktuarium M.B. Wspomożenia Wiernych w Szczyrku na Górce, ognisko. Do udziału w wycieczce zapraszamy nie tylko ministrantów i Dzieci Maryi, lecz także ich rodzeństwo, rodziców i dziadków. Zapisy w zakrystii.

Za tydzień, w niedzielę, rozpoczyna się tzw. Tydzień z Ewangelią. Szczegółowe informacje na plakacie.

W dniach od 16 września do 1 października trwać będzie głosowanie drogą elektroniczną na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bielska – Białej na rok 2020. Dyrekcja Przedszkola nr 33 w Mikuszowicach Krakowskich, zwraca się do naszej Parafii z prośbą o poparcie projektu rozbudowy placu zabaw przy Przedszkolu nr 33 w Mikuszowicach Krakowskich.

Równocześnie oczekujemy na realizację zeszłorocznego projektu „Bezpieczeństwo przy kościele św. Barbary”, złożonego przez śp. p. Ireneusza Hetnała, który zdobył ponad 400 głosów poparcia mieszkańców Mikuszowic Krakowskich. Już po głosowaniu otrzymałem informację, iż projekt w swej najważniej części czyli dotyczącej wymiany linii elektrycznej naziemnej na kablową podziemną, ze względu na fakt własności linii elektrycznych po stronie firmy „Tauron”, nie może być realizowany. Jednakże podczas spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta z mieszkańcami naszej dzielnicy ówczesny Wiceprezydent zapowiedział pokonanie wszelkich trudności i publicznie złożył zobowiązanie realizacji projektu.

Share