X
Menu

XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 roku.

W dniu dzisiejszym zbierana jest kolejna składka z przeznaczeniem na podjęte prace przy naszym kościele. Gromadzimy środki na nowe ławki do nawy kościoła oraz na odnowienie i konserwację bocznego ołtarza Matki Bożej.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji za tydzień ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

We wtorek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski.

W czwartek, 20 września, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona wraz z Towarzyszami

W piątek, 21 września, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17:30 modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału.

Spotkanie dla rodziców dzieci klasy III, które przygotowują się do przystąpienia do I – Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy piątek, 21 września, po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą odbędzie się w piątek, 28 września, również po Mszy Świętej wieczornej. Bardzo prosimy rodziców, jeśli to możliwe, o obecność obojga.

W czerwcu przyszłego roku planowane jest udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Do bierzmowania mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej i ostatniej klasy szkoły gimnazjalnej. Zapisy do grupy przygotowującej się do bierzmowania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie organizacyjne i formacyjne odbędzie się w pierwszy piątek października tj. 5 października.

Zachęcamy chłopców do podjęcia się zaszczytnej służby ministranta, zgłoszenia u ks. Łukasza Zycha. Dziewczęta zapraszamy do włączenia się do grupy Dzieci Maryi, zgłoszenia u p. Elżbiety Golonka.

Przedszkole Katolickie „Serduszko” im. Świętej Rodziny informuje, iż prowadzi zapisy uzupełniające. Szczegółowe informacje na plakacie.

Rada Osiedla Mikuszowice Krakowskie informuje mieszkańców, iż w dniu 17 września od godz. 17:00 do 19:00 w Domu Kultury przy ul. Żywieckiej 302 będzie można oznakować rowery. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Od piątku, 21 września do niedzieli, 30 września br. odbywać się będzie głosowanie na projekty w ramach Budżetu obywatelskiego Bielska-Białej 2019 roku. Głosowanie jest wyłącznie drogą elektroniczną. Każdy mieszkaniec Bielska-Białej, który ukończył 16 rok życia może wyrazić swoje poparcie poprzez zagłosowanie na jeden projekt ogólno miejski oraz jeden projekt osiedlowy, przy czym poparcie dla projektu osiedlowego można wyrazić tylko dla tego, który dotyczy miejsca zamieszkania osoby głosującej. Z naszego osiedla zgłoszono jeden projekt pt.: Bezpieczeństwo przy kościele św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich, który przewiduje m. in. przy kościele transmisję prądu kablami ziemnymi. Mimo, iż projekt jest jeden to nie znaczy, iż automatycznie przechodzi do realizacji. Projekt, aby mógł zostać przyjęty do realizacji musi zyskać w głosowaniu poparcie mieszkańców osiedla. Dlatego bardzo proszę Parafian o oddanie swego głosu na ten projekt i w ten sposób zatroszczenie się o otoczenie naszej świątyni.

Nasza parafia dla rodzin, dzieci i młodzieży organizuje wyjazd do  ZOO w czeskiej Ostrawie. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 20 października. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje będą podane w przyszłą niedzielę.

Share