X
Menu

XXIX Niedziela zwykła – 22 października 2023

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna tzw. Tydzień Misyjny. W kruchcie kościoła można nabyć w cenie 20 zł. kalendarz misyjny Sióstr św. Elżbiety pracujących w Tanzanii. Dochód przeznaczony jest na Szpital św. o. Pio w Maganzo w Tanzanii.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy dziś w Dzień Pański jak codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek, 23 października, przypada wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

W środę, ostatnią miesiąca, o godz. 17:00 odbędą się modlitwy do świętego Michała Archanioła, a na zakończenie wieczornej Mszy Świętej odmówimy litanię do świętej Barbary, Patronki naszego kościoła i parafii. Podziękowania i prośby do św. Barbary do odczytania przed litanią możemy składać do skarbonki obok Jej ołtarza.

W sobotę, 28 października, przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. biskupie seniorze Tadeuszu Rakoczym.

W czwartek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie Ekonomicznej Rady Parafialnej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada). Prosimy by zatroszczyć się o porządek na i wokół grobów swoich bliskich zmarłych oraz o uregulowanie, jeśli są zaległości, należnych opłat cmentarnych. Porządki przy naszym kościele oraz w ogrodzie przed kościołem przed Uroczystością Wszystkich Świętych organizujemy w sobotę, 28 października, po Mszy Świętej porannej. Zmobilizujmy się i przyjdźmy licznie by zebrać i wywieźć opadające liście oraz wygrabić cały teren.

Wypominki jednorazowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej. Za dusze zmarłych zapisanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w dniach 1 do 8 listopada. Za dusze zmarłych wypominanych rocznie modlimy się na różańcu w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17:30, a o godz. 18:00 w tą też niedzielę sprawowana jest w ich intencji Ofiara Mszy Świętej. Na ołtarzu bocznym Serca Jezusowe są do zabrania karty do wypisania naszych zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, jak co roku, na cmentarzu parafialnym będzie zbierana kwesta na potrzeby funkcjonowania cmentarza. Parafian prosimy o podjęcie kwesty. Chętni wpisują się na listę w zakrystii.

Nasza Parafia organizuje wyjście do kina i zaprasza do obejrzenia w kinie Helios filmu pt. „Oblicze Jezusa”. Twórcy filmu zastanawiają się czy wierni mogą rzeczywiście zobaczyć twarz niewidzialnego Boga i czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Jezus naprawdę zostawił ludziom swój wizerunek. Seans filmu odbędzie się w dniu 9 listopada (czwartek) o godz. 18:30. Zapisy w kancelarii z wpłatą 15 zł. na zakup biletu. Zbiórka w kinie o godz. 18:15.

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal