X
Menu

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 roku

Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na prace i inwestycje przy naszym kościele (m.in. nagrobek z piaskowca przy kościele oraz nowy, zamykany konfesjonał). „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary zarówno te podczas Mszy św. jak i na konto parafii.

We wtorek, 20 września, przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W środę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W piątek, 23 września, wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

W sobotę, 24 września, przypada święto Rocznicy poświęcenia Katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Zapraszamy chłopców oraz mężczyzn do podjęcia służby ministranta i lektora. Informacje u księży. Zachęcamy również do podjęcia się posługi kantora czyli osoby śpiewającej psalm podczas Mszy św. Zgłoszenia u p. Organisty Mateusza. Szczegółowe informacje na plakacie.

W najbliższy czwartek, 22 września, o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej) odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Do tego sakramentu mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej. Formularz zgłoszenia się do grupy przygotowującej do bierzmowania można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Obrzęd przyjęcia kandydata do grupy formacyjnej odbędzie się w piątek, 30 września, przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej.

W najbliższy piątek, 23 września rozpoczyna się XXI Tydzień z Ewangelią pt.: „Twarzą w twarz z Bogiem”. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej diecezji.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Piotra Smolkę, salezjanina, który pracuje w parafii w Przemyślanach na Ukrainie. Ks. Piotr głosił będzie Słowo Boże. Na zakończenie liturgii ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego parafię i podejmowane przez nią działania duszpasterskie i charytatywne.

Zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 15 października br. W programie: Msza św. przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej, zwiedzanie muzeum karmelitańskiego, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, możliwość przyjęcia szkaplerza N. M. P. Koszt przejazdu autokarem 50 zł. (dzieci i młodzież – 30 zł) Zapisy wraz z bezzwrotną wpłatą w zakrystii lub kancelarii. W listopadzie planowana jest jeszcze parafialna pielgrzymka do Wilamowic z racji Roku Świętego abp Józefa Bilczewskiego.

Share

Intencje na dziś

2 października 2022

2.10.2022 niedziela, XXVII Niedziela Zwykła

Intencje Mszalne

7:00  ++ Leopoldyna i Fryderyk Lindert z Rodziną

8:30  ++ Danuta, Michalina, Marcin, Krystyna, Józefa, Zbigniew

10:00  W intencji Chrześniaków od Ojca i Matki Chrzestnych

11:30  ++ Władysław Truszel z Rodzicami w 17 r. śm.

18:00  W intencji Teresy i Stanisława z okazji imienin oraz w intencji Natalii i Adama z okazji 1 rocznicy ślubu dziękczynna za  wszelkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze,  dar zdrowia  i błogosławieństwo  Boże oraz  opiekę Matki Bożej

 

iCal