X
Menu

XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018 roku

Z racji obchodzonego Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

W poniedziałek, 24 września, święto Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku – Białej.

W środę, 26 sierpnia, modlitwy do św. Michała Archanioła o godz. 17:30, a  na zakończenie wieczornej Mszy Świętej litania do św. Barbary, Patronki naszego kościoła i parafii.

W czwartek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W piątek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię Święta. Bardzo prosimy obojga rodziców, jeśli to możliwe, o obecność.

W sobotę, 29 września, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Wszystkich czcicieli św. Michała zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00. W tym dniu  na boisku osiedlowym przy ul. Cyprysowej, odbędzie się popielgrzymkowe spotkanie uczestników Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 15:00. W programie m.in. mecz piłki nożnej księża – porządkowi. W planach również pielgrzymkowe śpiewy, tańce, zamek dmuchany dla najmłodszych i mały poczęstunek. Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich pielgrzymów jak również osoby pragnące poczuć namiastkę pielgrzymkowego ducha!

W czerwcu przyszłego roku planowane jest udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Do bierzmowania mogą przystąpić uczniowie od 8 klasy szkoły podstawowej i ostatniej klasy szkoły gimnazjalnej. W zakrystii lub kancelarii, do piątku 5 października, trwają zapisy do grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  W tym dniu odbędzie się również pierwsze spotkanie organizacyjne i formacyjne. Rozpoczęcie udziałem we Mszy Świętej o godz. 18:00.

Do niedzieli, 30 września br., odbywa się głosowanie na projekty w ramach Budżetu obywatelskiego Bielska-Białej 2019 roku. Głosowanie jest wyłącznie drogą elektroniczną. Każdy mieszkaniec Bielska-Białej, który ukończył 16 rok życia może wyrazić swoje poparcie poprzez zagłosowanie na jeden projekt ogólno miejski oraz jeden projekt osiedlowy, przy czym poparcie dla projektu osiedlowego można wyrazić tylko dla tego, który dotyczy miejsca zamieszkania osoby głosującej. Z naszego osiedla zgłoszono jeden projekt pt.: Bezpieczeństwo przy kościele św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich, który przewiduje m. in. przy kościele transmisję prądu kablami ziemnymi. Mimo, iż projekt jest jeden to nie znaczy, iż automatycznie przechodzi do realizacji. Projekt, aby mógł zostać przyjęty do realizacji musi zyskać w głosowaniu poparcie mieszkańców osiedla Dlatego bardzo proszę Parafian o oddanie swego głosu na ten projekt i w ten sposób zatroszczenie się o otoczenie naszej świątyni. Kto nie ma możliwości głosowania elektronicznego w domu to w dniu dzisiejszym może zagłosować w salce na wikarówce.

Nasza parafia dla rodzin, dzieci i młodzieży organizuje wyjazd do  ZOO w czeskiej Ostrawie. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 20 października. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Każdy uczestnik musi posiadać dowód tożsamości lub paszport. Koszt 70 zł.; przy zapisie dokonujemy wpłaty. Zachęcamy do udziału.

Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w sobotę, 6 października, o godz. 15:00. Natomiast spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w sobotę, 13 października, również o godz. 15:00. Zapraszam i proszę o obecność wszystkich Radnych.

Domowa modlitwa i czuwanie w intencji Ojczyzny, Kościoła i Parafii rozpocznie się w sobotę, 6 października br.  o północy i trwać będzie całą dobę. Chętne osoby do podjęcia tej modlitwy proszone są o wpis na listę w kiosku w kruchcie kościoła.

Parafia św. Józefa organizuje cykl spotkań dla ludzi młodych pt.: Napełnij się Miłością. Szczegółowe informacje na plakacie.

Share