X
Menu

XXV Niedziela zwykła – 24 września 2023

Popołudniu na godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach rocznych. Wieczorna Msza św. w ich intencji.

Dziś do puszek przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych

W poniedziałek, 25 września, przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa.

Od piątku, 29 września, przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024. W pierwszej kolejności przyjmujemy intencje tzw. za żywych, a od piątku 13 października za zmarłych. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej we wtorki i piątki od godziny 16.00 do 17.00 lub po Mszach Świętych.

W środę, 27 września, przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. W tym dniu o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie modlitewne Rycerstwa świętego Michała Archanioła. Na zakończenie wieczornej liturgii litania do św. Barbary.

W czwartek, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W piątek, 29 września, wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W naszym kościele na zakończenie liturgii odmawiamy modlitwę do świętego Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII, a w parafii działa Rycerstwo św. Michała Archanioła. W tym dniu w ramach czuwania w bazylice Hałcnowskiej Msza Święta w o godz. 20:00 będzie ofiarowana z intencji wszystkich czcicieli świętego tego Archanioła.

Nasza parafia wraz z parafią pw. Pocieszenia Matki Bożej w Straconce w ostatni piątek września tj. 29 dnia tego miesiąca prowadzi czuwanie w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Zaplanujmy nasz udział w tym ważnym wydarzeniu tym bardziej, iż obchodzimy Rok Jubileuszowy 30-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej. Rozpoczęcie czuwania o godz. 18:00, następnie Droga Krzyżowa i nabożeństwo różańcowe. Msza św. rozpocznie się o godz. 20:00.

W sobotę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła.

W przyszłą niedzielę, 1 października, rozpoczynamy odprawianie codziennych nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa odprawiane będą przy ołtarzu bocznym Matki Bożej o godz. 17:30.

Trwają zapisy do grona ministrantów. Szczegółowe informacje u księży.

Rozpoczęły się wydarzenia związane z Tygodniem z Ewangelią pod hasłem „Słowo Daję”. Informacje umieszczone są na plakacie.

W sobotę, 30 września rozpoczyna się dwudniowa pielgrzymka na Podkarpacie. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w naszym kościele o godz. 5.30. Po Mszy św. o godz. 6:15 wyjazd. W kancelarii parafialnej uczestnicy mogą odebrać Program pielgrzymki.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Góry (z ul. Ciesielskiej) Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Niego: Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal