X
Menu

XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2023

Dziś, z racji I niedzieli miesiąca, na zakończenie liturgii, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu Ołtarza.

W dniu dzisiejszym, w pierwszy dzień października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu Ołtarza odprawiane będą codziennie przy ołtarzu Matki Bożej o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego i gorliwego udziału w modlitwie różańcowej.

W poniedziałek, 2 października, przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W środę, 4 października,  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Na zakończenie Mszy świętych uczcimy relikwie Apostołki Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada I-czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

W piątek, pierwszy miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i okazja do spowiedzi świętej. Modlitwy prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. W tym dniu o godz. 17:15 odbędzie się poświęcenie różańcy dla dzieci, które przygotowują się do I – Komunii świętej. Różaniec o godz. 17:30. Na zakończenie Mszy św. wieczornej nastąpi obrzęd wstąpienia do Arcybractwa Honorowej Straży Najśw. Serca Pana Jezusa. W ten sposób powstanie nowa wspólnota czcicieli Serca Pana Jezusa. Zapraszamy osoby, które już zgłosiły chęć przystąpienia do Straży Honorowej NSPJ oraz wszystkich chętnych. W gablocie umieszczone są informacje na ten temat. Po Mszy świętej w kościele odbędzie się adoracja w ciszy do godz. 20:00, a w salce pierwsze spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach od godz. 8:30.

W sobotę, 7 października, przypada wspomnienie Królowej Różańca Świętego oraz pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy Świętej i modlitwy pierwszych sobót miesiąca. W tym dniu Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się pół godziny wcześniej czyli o godz. 17:00. W dniu święta Królowej Różańca Świętego poprzez śpiew oraz uroczysty różaniec pragniemy szczególnie oddać Jej cześć to dlatego nabożeństwo rozpocznie się wcześniej.

Zapraszamy do udziału w tzw. „Sztafecie modlitewnej”, podczas której odmawiany jest różaniec w intencji Ojczyzny, Kościoła, naszej Parafii oraz pokoju na świecie. Rozpoczęcie modlitwy w piątek, 6 października o godz. 24:00 a zakończenie w dniu następnym o 24:00. Modlitwa odmawiana jest indywidualnie w swoim domu według wyznaczonej godziny. Chętne osoby do podjęcia się modlitwy prosimy o wpisanie się na  listę przy wejściu do kościoła.

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024. W pierwszej kolejności intencje tzw. za żywych np. z okazji przypadających jubileuszy czy imienin, natomiast od piątku 13 października za naszych zmarłych. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej we wtorki i piątki od godziny 16.00 do 17.00, lub w zakrystii po Mszach Świętych.

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal