X
Menu

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 roku

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Piotra Smolkę, salezjanina, który pracuje na Ukrainie w parafii w Przemyślanach. Ks. Piotr na każdej Mszy św. głosi Słowo Boże. Na zakończenie liturgii ofiarą do puszek możemy wesprzeć jego parafię i podejmowane przez nią działania duszpasterskie i charytatywne.

We wtorek, 27 września, przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W środę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie modlitewne Rycerstwa świętego Michała Archanioła. Na zakończenie wieczornej liturgii odmówimy litanię do św. Barbary.

W czwartek, 29 września, wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W naszym kościele na zakończenie liturgii odmawiamy modlitwę do świętego Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII, a w parafii działa Rycerstwo św. Michała Archanioła. W tym dniu na Mszę Świętą wieczorną z kazaniem zapraszamy wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła.

W piątek, 30 września, przypada wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła. Przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów do grupy przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na to wydarzenie zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych kandydatów.  Formularz zgłoszenia się do grupy przygotowującej do bierzmowania można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W sobotę, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła oraz pierwsza sobota miesiąca. Po porannej Mszy Świętej modlitwy pierwszych sobót miesiąca. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu Ołtarza odprawiane będą przy ołtarzu Matki Bożej o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego i gorliwego udziału w modlitwie różańcowej.

Spotkanie rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I-Komunii św. ( z klasy III) odbędzie się w czwartek, 6 października, o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej). Na spotkaniu prosimy o obecność, o ile możliwości, oboje rodziców.

Zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 15 października br. W programie: Msza św. przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej, zwiedzanie muzeum karmelitańskiego, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, możliwość przyjęcia szkaplerza N. M. P. Koszt przejazdu autokarem 50 zł. (dzieci i młodzież – 30 zł) Zapisy wraz z bezzwrotną wpłatą w zakrystii lub kancelarii. Prelekcja poświęcona szkaplerzowi N. M. P., jego historii i znaczeniu, przygotowująca do pielgrzymki, odbędzie się w piątek, 14 października o godz. 18:30 (po Mszy św. wieczornej). Zapraszamy uczestników pielgrzymki jak i wszystkich zainteresowanych.

W sobotę, 12 listopada, odbędzie się parafialna pielgrzymka do Wilamowic z racji Roku Świętego abp Józefa Bilczewskiego. W programie w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego uroczysta Msza Święta o godz. 12:00, poczęstunek oraz modlitwa różańcowa. Zaplanujmy nasz udział indywidualnie jak i całymi rodzinami tak byśmy dużą grupą parafian mogli wypraszać orędownictwa Świętego z Wilamowic. W przedsionku kościoła ze stolika są do zabrania foldery poświęcone św. Józefowi Bilczewskiemu.

Share

Intencje na dziś

29 listopada 2022

29.11.2022 wtorek, Dzień powszedni adwentu

Intencje Mszalne

7:00  W intencji ks. Grzegorza, ks. Włodzimierza i ks. Łukasza o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

18:00 + Małgorzata Borak

iCal