X
Menu

XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 roku

W dniu dzisiejszym, o godz. 17:30 modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych oraz w ich intencji wieczorna Msza Święta.

We wtorek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu Ołtarza odprawiane będą codziennie o godz. 17:30. Spotkanie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika odbędzie się o godz. 17:00 w kościele, a po Mszy św. wieczornej w salce.

We środę, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, 3 października, o godz. 17:30 Nabożeństwo różańcowe prowadzi Akcja Katolicka.  Po Mszy Świętej spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

W piątek, 4 października, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i okazja do spowiedzi świętej. Adorację prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się, jak zwykle, o godz. 17:30. Msza Święta o godz. 18:00 z kazaniem z cyklu „O spowiedzi świętej”. Po Mszy św., z racji kończącego się okresu, który według programu duszpasterskiego poświęcony był Duchowi Świętemu, adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Grupa Odnowy w Duchu Świętym z Bestwiny. Adoracja poprzedzona będzie krótkimi świadectwami o roli i działaniu Ducha Świętego. Do udziału w adoracji zapraszamy wszystkich Parafian, a zobowiązani są kandydaci do bierzmowania.

W tym dniu bezpośrednio po Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd przyjęcia kandydatów do grupy formacyjnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Formularz zgłoszenia do sakramentu bierzmowania można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:30 odbędą się odwiedziny chorych w domach z rejonu ks. Proboszcza.

W pierwszą sobotę miesiąca, 5 października, Msza Święta o godz. 7:00 wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszych sobót miesiąca. Po adoracji odbędzie się spotkanie Zelatorów oraz wszystkich członków Róż Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach z rejonu ks. Wikariusza  od godz. 8:30. Nabożeństwo różańcowe, jak zwykle, o godz. 17:30.

Od wtorku, 1 października, przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020, najpierw za osoby żyjące, np. z okazji jubileuszy, natomiast od wtorku, 8 października, za osoby zmarłe. Intencje przyjmują księża w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Domowa modlitwa i czuwanie w intencji Ojczyzny, Kościoła i Parafii rozpocznie się w sobotę, 6 października br.  o północy i trwać będzie całą dobę. Chętne osoby do podjęcia tej modlitwy proszone są o wpis na listę w kiosku w kruchcie kościoła.

Dyrekcja Przedszkola nr 33 zwraca się do naszych Parafian z prośbą o poparcie projektu budowy placu zabaw przy Przedszkolu w ramach budżetu obywatelskiego. Zakończenie głosowania 1 października.

Zmarł śp. ks. prałat Krzysztof Straub, kapłan pochodzący z naszej parafii, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Józefa na Zasolu w Oświęcimiu, budowniczy kościoła, dziekan dekanatu oświęcimskiego. Uroczystości pogrzebowe w naszym kościele odbędą się w czwartek, 3 października, o godz. 15:30 różaniec, następnie o godz. 16:00 Msza św. żałobna i pochówek. Wieczne odpoczywanie….

Share