X
Menu

XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 roku

W dniu dzisiejszym, o godz. 17:30 modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych oraz w ich intencji wieczorna Msza Święta.

Dziś ostatni dzień głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 roku. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną. Jeszcze raz bardzo proszę Parafian o oddanie swego głosu na projekt pt. Bezpieczeństwo przy kościele św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich. W ten łatwy sposób możemy znacząco zatroszczyć się o otoczenie naszej świątyni.

W poniedziałek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu Ołtarza odprawiane będą codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do licznego i gorliwego udziału w modlitwie różańcowej.

We wtorek, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy Świętej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.

W czwartek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu o godz. 9:00 w naszym kościele zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Gregera uroczysta Msza Święta z okazji Jubileuszu 60 – lecia Szkoły Podstawowej nr 24 im. Tadeusza Kościuszki. Do udziału w jubileuszowej Eucharystii zapraszamy uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników, a także wszystkich absolwentów szkoły. W tym dniu przypada pierwszy czwartek  miesiąca; o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Modlitwy prowadzi Akcja Katolicka.  Po Mszy Świętej spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

W piątek, 5 października, wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej oraz pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 i okazja do spowiedzi świętej. Adorację prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci. Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się, jak zwykle, o godz. 17:30. Msza Święta o godz. 18:00 z kazaniem z cyklu „O cudach Świętych”. Dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w konkursie na wykonanie komiksu na podstawie kazań pierwszo piątkowych. Na zakończenie liturgii ucałowanie relikwii Apostołki miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej okazja do spowiedzi oraz adoracja w ciszy do godz. 20:00. W tym dniu  odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie udziałem we Mszy Świętej o godz. 18:00, po niej spotkanie w salce. Do tego dnia trwają zapisy do grupy osób, które pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8:30 odbędą się odwiedziny chorych w domach z rejonu ks. Proboszcza.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 października, Msza Święta o godz. 7:00 wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Po rannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu Ołtarza. Modlitwy prowadzi VII Róża różańcowa. Po Mszy Świętej, w kościele, odbędzie się spotkanie Zelatorów oraz wszystkich członków Róż Żywego Różańca. Prosimy o obecność.  Odwiedziny chorych w domach z rejonu ks. Wikariusza  od godz. 8:30. Różaniec za zmarłych wypominanych o godz. 17:30.

Od piątku, 5 października, przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019. Przez pierwsze dwa tygodnie miesiąca października prosimy o zamawianie intencji za osoby żyjące np. z okazji jubileuszy, następnie będą przyjmowane za osoby zmarłe. Intencje przyjmują księża w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Nasza parafia dla rodzin, dzieci i młodzieży organizuje wyjazd do  ZOO w czeskiej Ostrawie. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 20 października. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Każdy uczestnik musi posiadać dowód tożsamości lub paszport. Koszt 70 zł.; przy zapisie dokonujemy wpłaty. Zachęcamy do udziału.

Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się za tydzień, w sobotę, 6 października, o godz. 15:00. Natomiast spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w sobotę, 13 października, również o godz. 15:00. Zapraszam i proszę o obecność wszystkich Radnych.

Domowa modlitwa i czuwanie w intencji Ojczyzny, Kościoła i Parafii rozpocznie się w sobotę, 6 października br.  o północy i trwać będzie całą dobę. Chętne osoby do podjęcia tej modlitwy proszone są o wpis na listę w kiosku w kruchcie kościoła.

W przyszłą niedzielę, w naszej parafii, gościć będziemy siostry Felicjanki, które podejmują działalność misyjną w Afryce. Siostry podzielą się świadectwem swej pracy. Na zakończenie liturgii będzie można złożyć ofiarę na rzecz misji. W ten sposób pragniemy przygotować się do obchodów Tygodnia Misyjnego, który rozpocznie się 21 października.

Trwa „Tydzień z Ewangelią”. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta odbędzie się w sobotę, 6 października. Rozpoczęcie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Share