X
Menu

XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 roku

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii s. Donatę, misjonarkę z zakonu sióstr Felicjanek. Siostra, po ogłoszeniach parafialnych, dzieli się świadectwem pracy na misjach, a na zakończenie liturgii będzie można złożyć ofiarę do puszek na misje.  W niedzielę, 21 października rozpoczyna się w Kościele „Tydzień Misyjny”.

Trwa miesiąc październik, który jest szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

W sobotę, 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnim w tym roku uroczystym nabożeństwie fatimskim.  Przyjdźmy licznie, aby podziękować za wszystkie dary Bożej Dobroci i przez wstawiennictwo Bogarodzicy błagać o pokój i miłosierdzia dla całego świata, naszej ojczyzny i naszych rodzin. Rozpoczęcie o godz. 17:00 – litania loretańska, 17:30 różaniec, o godz. 18:00 Msza Święta ze specjalnym kazaniem. Na zakończenie liturgii procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019. Do piątku, 19 października, prosimy o zamawianie intencji za osoby żyjące np. z okazji jubileuszy, po tym terminie będą przyjmowane również za osoby zmarłe. Intencje przyjmują księża w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Projekt osiedlowy zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego pt.: Bezpieczeństwo przy kościele św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich zyskał poparcie 491 głosów i został zakwalifikowany do realizacji. Dziękuję wszystkim tym Parafianom i mieszkańcom Mikuszowic Krakowskich, którzy poprzez oddanie głosu okazali troskę o otoczenia naszej świątyni. Szczególnie dziękuję p. Ireneuszowi Hetnałowi, naszemu parafianinowi, za pomysł projektu oraz determinację w staraniach o jego zakwalifikowanie.

Rada Osiedla Mikuszowice Krakowskie organizuje wyjazd na grzybobranie do Zimnika w dniu 13 października (sobota). Dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewniają posiłek w trakcie wycieczki. Chętni proszeni są o zgłoszenie udziału w siedzibie Rady Osiedla we wtorek w godzinach 16-18. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł od osoby, dla dzieci pod opieką dorosłych bezpłatnie.

Za tydzień, w niedzielę, przypada XVIII Dzień Papieski. Na zakończenie Mszy Świętych ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera utalentowaną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin.

W przyszłą niedzielę, Msza Święta o godz. 10:00 będzie odprawiona w intencji ks. Łukasza Zycha z okazji imienin. Zapraszamy do udziału.

Czuwanie młodzieży z naszego dekanatu z racji odbywającego się w Rzymie Synodu młodych odbędzie się w kościele św. Józefa na Złotych Łanach w dniu 11 października o godz. 19:00. Z tej też okazji organizowane jest czuwanie młodzieży na Jasnej Górze z 12 na 13 października. Zainteresowani wyjazdem do Częstochowy proszeni są o zgłoszenie u ks. Łukasza.

Share