X
Menu

XXVII Niedziela zwykła – 8 października 2023

Zapraszamy do modlitwy na nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17:30. W najbliższym tygodniu pragniemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

W poniedziałek, 9 października, przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

W piątek, 13 października, obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do udziału w ostatnim uroczystym nabożeństwie fatimskim. Przyjdźmy licznie, aby podziękować za wszystkie dary Bożej Dobroci i przez wstawiennictwo Bogurodzicy błagać o pokój i miłosierdzia dla całego świata, naszej ojczyzny i naszych rodzin. Rozpoczęcie o godz. 17:00 – litania loretańska i różaniec, o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem o świętym wizerunku Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Na zakończenie liturgii odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.

W czwartek, 12 października, o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W przyszłą niedzielę, w trzecią miesiąca, składka na tacę przeznaczona będzie na prace remontowe podejmowane przy naszym kościele. Według wykonanego kosztorysu naprawa skutków wybuchu gaśnicy wyniesie 85 712 zł. netto. Faktury, wykonany kosztorys oraz inne dokumenty są przekazywane Ubezpieczycielowi.  Pragnę również poinformować, iż Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe wszczęła śledztwo w związku z eksplozją butli gaśniczej w zakrystii.

Rada Osiedla Mikuszowice Krakowskie zaprasza na otwarcie Parku nad Białą w dniu dzisiejszym o godz. 12:30. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń Rady Osiedla.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski.  Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która prowadzi działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024. W pierwszej kolejności intencje tzw. za żywych np. z okazji przypadających jubileuszy czy imienin, natomiast od piątku 13 października za naszych zmarłych. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej we wtorki i piątki od godziny 16.00 do 17.00, lub w zakrystii po Mszach Świętych.

Rozpoczęła się w naszej diecezji peregrynacja Relikwii błogosławionych Wiktorii i Józefa Ulmów i ich Dzieci. W dniu dzisiejszym istnieje możliwość modlitwy przy świętych relikwiach w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka na osiedlu Karpackim. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Od kilkunastu lat w Polsce dzień 15 października obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. W sobota, 14 października, w kościele św. Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy o godzinie 11:30 rozpocznie się różaniec w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, o godz. 12:00 Msza św. w intencji rodziców i dzieci zmarłych po narodzeniu. Po liturgii odbędzie się złożenie urn z prochami dzieci nienarodzonych z bielskich szpitali na cmentarzu komunalnym w Kamienicy.

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal