X
Menu

XXVIII Niedziela zwykła – 15 października 2023

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Ofiarą do puszek wspieramy fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która prowadzi działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Popołudniu o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

W poniedziałek, 16 października, przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

We wtorek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

W środę, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Msza św. w intencji ks. Łukasza Zycha z okazji imienin zostanie ofiarowana w tym dniu o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału.

W czwartek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za utworzenie w naszej parafii Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz z prośbą o jej rozwój. Po Mszy św. w salce odbędzie się spotkanie formacyjne gdzie również będzie można się wpisać do Honorowej Straży.

W piątek, 20 października przypada wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, patrona diecezji. W tym dniu zapraszamy na modlitwę do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17:00.

W sobotę, 21 października, wspomnienie bł. Jakuba Strzemię biskupa.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne za Zmarłych.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz Dzień Zaduszny (2 listopada). Prosimy by zatroszczyć się o porządek na i wokół grobów swoich bliskich zmarłych oraz o uregulowanie, jeśli są zaległości, należnych opłat cmentarnych. Pamiętajmy również o grobach zapomnianych i nienawiedzanych przez nikogo.

Wypominki jednorazowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej. Za dusze zmarłych zapisanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w dniach 1 do 8 listopada. Za dusze zmarłych wypominanych rocznie modlimy się na różańcu w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17:30, a o godz. 18:00 w tą też niedzielę sprawowana jest w ich intencji Ofiara Mszy Świętej. Na ołtarzu bocznym Serca Jezusowe są do zabrania karty do wypisania naszych zmarłych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, jak co roku, na cmentarzu parafialnym będzie zbierana kwesta na potrzeby funkcjonowania cmentarza. Parafian prosimy o podjęcie kwesty. Chętni wpisują się na listę w zakrystii.

Dziś w trzecią niedzielę miesiąca, składka przeznaczona jest na wkład własny parafii do otrzymanego dofinansowania na prace remontowe i konserwatorskie w naszym kościele oraz na planowane w jesieni prace, m.in. uporządkowania kabli wiszących przy kościele, modernizacji oświetlenia i instalacji nowych lamp przy głównej bramie cmentarnej.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Mariana Stopy i śp. Ewy Kubicy.

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal