X
Menu

XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018

Dziś, 11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na zakończenie Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem Ołtarza modlimy się za naszą Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi i śpiewamy „Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy” dziękując za dar wolności i niepodległości.

W poniedziałek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

We wtorek, 13 listopada, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Z racji 13 dnia miesiąca w naszym kościele nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, podczas którego odmówimy różaniec i litanię loretańską. Rozpoczęcie o godz. 17:00.

W piątek, 16 listopada, trzeci miesiąca, o godz. 17:30 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i uczcimy relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

W sobotę, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

W przyszłą niedzielę, 18 listopada, przypadają imieniny księdza biskupa Romana Pindla, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach.

Msze Święte w obrządku bizantyjskim dla grekokatolików będą celebrowane, od 18 listopada br., w każdą niedzielę o godz. 16:00 w dolnej kaplicy kościoła Chrystusa Króla na Leszczynach. Szczegółowe informacje na plakacie.

Za tydzień w niedzielę, trzecią miesiąca, składka przeznaczona na realizacje prac w naszym kościele (nowe ławki oraz renowacja bocznego ołtarza Matki Bożej z obrazami i figurą Madonny)

W minionym tygodniu się odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Alfreda Nawieśniaka i śp. Agnieszki Siuda. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Im  dać Panie….

Share