X
Menu

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku jest on szczególnie poświęcony cierpiącym na Bliskim Wschodzie. Dlatego żarliwie błagajmy Boga w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie. Módlmy się również w intencji tych, którzy doznają cierpień dla imienia Chrystusa. Przy głównym wejściu do kościoła do puszki można złożyć ofiarę. Zebrane środki przeznaczone będą na projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

W poniedziałek, 13 listopada, przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Z racji 13 dnia miesiąca w naszym kościele nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, podczas którego odmówimy różaniec i litanię loretańską. Rozpoczęcie o godz. 17:00.

W piątek, 17 listopada, przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Jak w każdy trzeci piątek miesiąca, o godz. 17:30 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i uczcimy relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

W sobotę, 18 listopada,  obchodzimy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Za tydzień w niedzielę, trzecią miesiąca, składka przeznaczona jest na prace i inwestycje naszej parafii.

Podczas kwesty na rzecz cmentarza parafialnego w dniu 1 listopada zebrano kwotę 5 160 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” kwestującym i za złożone ofiary.

Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku zaprasza na niezwykłe rekolekcje z ziołami biblijnymi w dniach od 1 do 3 grudnia. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie ogłoszeń.

Pogrzeb śp. Jacka Krywulta długoletniego prezydenta Bielska-Białej odbędzie się w piątek, 17 listopada 2023 roku o godzinie 11:00 w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jeremiego Otrząsek. Polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Share

Intencje na dziś

1 grudnia 2023

1.12.2023 I piątek miesiąca, Dzień Powszedni

Intencje Mszalne

7:00  +Bogusław Dobija

18:00 W intencji kapłanów oraz w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, dla żywych o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o dar życia wiecznego

iCal