X
Menu

XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018

W dzisiejszą niedzielę, trzecią miesiąca, składka przeznaczona jest na realizację prac w naszym kościele. W minionym tygodniu po zdemontowaniu starych ławek z prawej nawy kościoła uwidoczniła się całkowita degradacja belki przy fundamencie oraz częściowa belki powyżej. Po uzyskaniu wymaganych pozwoleń na prace budowlane od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Wydziału Urbanistyki i Architektury zostanie wykonana naprawa, i dopiero wtedy zostaną zamontowane, już gotowe, nowe ławki. „Bóg zapłać” za wszelkie składane ofiary.

We wtorek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W środę, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Seniorze.

We czwartek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

W sobotę, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy.

W przyszłą niedzielę, 25 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Barbary dziewicy i męczennicy, patronki naszej parafii i kościoła. Modlitwa będzie odmawiana po wieczornej Mszy Świętej, przed obrazem św. Barbary. Uroczysta suma odpustowa zostanie sprawowana w niedzielę, 2 grudnia, o godz. 11:30.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireneusza Hetnała, naszego parafianina. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz Mu  dać Panie….

 

Share