X
Menu

XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017

Dzisiejsza niedziela to trzecia, ostatnia niedziela bezpośredniego przygotowania naszej parafii do wizytacji kanonicznej. Serdecznie zapraszam i proszę o obecność wszystkich parafian, zwłaszcza  członków grup parafialnych, a także uczęszczających do naszej świątyni, na liturgiczne powitanie biskupa Romana Pindla, Ordynariusza naszej diecezji  i rozpoczęcie wizytacji. Uroczystość rozpocznie się w najbliższy piątek, o godz. 18:00. Po powitaniu odczytane zostanie sprawozdanie z życia parafii od ostatniej wizytacji a następnie sprawowana będzie uroczysta Msza Święta. Szczegółowy program całej wizytacji umieszczony jest w gablotach oraz na stronie www parafii.

Dzisiejsza składka, w trzecią niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na planowane prace przy naszym kościele. W minionym okresie poświęcono oddaną do użytku nową, główną bramę cmentarną. Składam serdeczne podziękowanie p. Januszowi Kubicy – kierownikowi cmentarza, który, poza swoimi obowiązkami, aktywnie i bezinteresownie pomagał przy jej powstaniu, wykonał m.in. głębokie (1,5 metrowe) fundamenty. Dziękuję p. Damianowi Koniorowi, który bezinteresownie wykonał całą pracę przy powstaniu części kowalskiej bramy. Płaciliśmy jedynie za materiały. Z planowanych na ten rok prac pozostaje umieszczenie odnowionych stacji Drogi Krzyżowej w sobotni i wykonanie brakujących (środki finansowe na te prace zostały zebrane). Nie ma jeszcze dokładnego planu prac na rok 2018. Jest on uzależniony od informacji przyznania bądź nie środków z Unii Europejskiej w ramach programu diecezjalnego, dotyczącego kościołów drewnianych naszej diecezji. Niezależnie od tego planowane jest rozpoczęcie prac związanych z odnowieniem części ołtarzowej kościoła. Dziękuję 242 osobom, które wyraziły troskę o otoczenie naszego Mikuszowickiego kościoła, głosując na projekt „Bezpieczeństwo przy kościele św. Barbary”. Szkoda, ale niestety liczba głosów okazała się niewystarczająca i ten wartościowy projekt nie zostanie zrealizowany. Liczbą 409 głosów zwyciężył projekt dotyczący rozbudowy placu zabaw i siłowni.

W wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Seniorze.

We wtorek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

W piątek, 24 listopada, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy. O godz. 18:00 liturgiczne powitanie Biskupa Ordynariusza i rozpoczęcie wizytacji.

W najbliższą sobotę, 25 listopada, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Barbary dziewicy i męczennicy, patronki naszej parafii i kościoła. Modlitwa będzie odmawiana po wieczornej Mszy Świętej, przed obrazem św. Barbary. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona w  niedzielę, 3 grudnia, o godz. 11:30.

Za tydzień, w niedzielę, uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata oraz wizytacja kanoniczna. Proszę zaplanować obecność na Mszy Świętej zgodnie z programem wizytacji.

Share